نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

عبور روی از رکورد 10 ساله؛‌ عرضه افزایش می یابد

0 49

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ قیمت روی به بالاترین میزان از اوت 2007 رسید و 3 هزار و 400دلار در هر تن به ثبت رسید. همچنین پیش بینی می شود که عرضه جهانی این فلز در سال 2018 به دلیل ایجاد ظرفیت های جدید تولید در استرالیا و آفریقای جنوبی افزایش یابد.

مرکز پژوهشAntaike در پکن طی گزارشی اعلام کرد: هزینه های پایین فراوری، عرضه ناکافی کنسانتره و تاثیرکنترل های شدید محیط زیستی موجب شد تولید روی و آلیاژ روی چین در سال 2017 با 1.5 درصد کاهش به 4میلیون و 730 هزار تن افت کند.

Antaike به رویترز خبر داد که بازار درمورد چشم انداز مصرف پس از زمستان در چین سر درگم است ولی مقادیر زیاد روی و موجودی شمش برای حمایت از قیمت تنظیم شده است.

به نظر می رسد که تولید روی چین در سال 2018 افزایش یابد زیراکارخانه های ذوب بیشتری در مدار تولید قرار می گیرند و گروه غیرآهنی بایین Baiyin اخیرا ظرفیت جدیدی را در سه ماهه چهارم سال 2017 ایجاد کرده است.

در ماه دسامبر شرکت گلنکور اعلام کرد که معدن لیدی لورتا Lady Loretta کار خود را از نیمه نخست امسال شروع می کند اما افزود که هنوز انتظار می رود تولید روی این شرکت در سال 2018با کاهش جزئی به کمتر از یک میلیون و 100هزار تن برسد. این شرکت برای سال 2019 پیش بینی تولید روی خود را یک میلیون و 160هزار تن اعلام کرد.

منبع ایمیدرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.