نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

پیکان قیمت سنگ آهن و ورق در چین رو به بالا

0 214

اگرچه قیمت های داخلی فولاد در چین همچنان بالا است اما حجم معاملات در قبل از ورود به تعطیلات پائین گزارش شده و قیمت های سنگ آهن هم به تدریج افزایش داشته و حجم موجودی بنادر در این کشور نیز بالا رفته است .

بخش ساختمان سازی در چین هم در حال رونق گرفتن است و متوسط بهای میلگرد در بازار در بازار این کشور به 4 هزار و 134 یوآن/تن رسیده که 20 یوآن در یک هفته افزایش داشته است . بازار در سراسر چین باتوجه به ورود به تعطیلات سال نو بسته شده است .
قیمت ها در بازار ورق چین هم روبه افزایش است . بهای ورق گرم 4 هزار و 158 یوآن / تن است که افزایشی 20 یوآنی داشته است . در آستانه بهار و سال نو چینی موجودی محصولات تخت در بازار چین هم در حال افزایش است .

بازار سنگ آهن در شرایط کنونی در چین در ثبات بسر می برد، قیمت های سنگ آهن اما در حال افزایش است . برخی معدن در زمان تعمیرات آخر سالانه هستند و تولید معادن دخلی تا حدود زیادی کاهش داشته است. بهای سنگ آهن وارداتی هم برای خلوص 62 درصد به 77 دلار و 85 سنت رسید که آنهم 4 دلار افزایش داشته است . واردات سنگ آهن چین در ماه ژانویه 9.3 درصد افزایش داشته که دومین رکورد تاریخی افزایش واردات بوده و باعث رشد موجودی بنادر بزرگترین واردکننده سنگ آهن دنیا شده است.

منبع :پلنر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.