نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

انعقاد قرارداد انتقال دانش فنی تولید روی از خاک‌های کم عیار

0 386

به گزارش معدن ۲۴، ناصر صلواتی‌زاده مدیرعامل شرکت منعقدکننده قرارداد با اعلام این خبر، اظهار کرد: این شرکت با چنین قراردادی در آستانه دستیابی به دانش فنی تولید شمش روی از خاک های کم عیار قرار گرفت.

صلواتی‌زاده درباره جزئیات این قرارداد گفت: شرکت پروسس ترکیه، از شرکت های تابعه کاهنربا که در ترکیه به ثبت رسیده است، قرارداد مشارکتی با شرکت معدنی الکساندرانگلستان برای احداث واحد نیمه صنعتی استحصال فلز روی از خاک های کم عیار اکسیده (روی) با تکنولوژی متالیچ منعقد کرده است.

براساس این قرارداد، یک کارخانه فرآوری نیمه صنعتی با ظرفیت 100 الی 300هزار تن خوراک سالیانه احداث خواهد شد که با توجه به نیاز داخل، احتمالا این واحد نیمه صنعتی در ایران راه اندازی می شود.

شرکت معدنی الکساندر انگلستان، که یکی از شرکت های پیشرو انگلیسی در طراحی و ایجاد فناوری هایفرآوری مواد معدنی است،تکنولوژی های ثبت شده خود در حوزه هیدرومتالورژی تحت عنوان متالیچ را در قالب تکنولوژی‌های مرتبط با دمای محیط و هایپرلیچ ، تکنولوژیهای مرتبط با فشار محیط تقسیم بندی می کند.

این روش ها استحصال مس و کبالت از ذخایر کم عیار اکسیده و کربناته، روی از ذخایر کم عیار اکسیده و مخلوط، نیکل و کبالت از ذخایر لاتریتیک، طلا، نقره و مس از پروفیری های لیچ را با شرایطی اقتصادی ممکن می سازد.

منبع اه خبرنگاران جوانباشگت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.