نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

بازار آتی سنگ آهن و فولاد به روند کاهشی خود ادامه می دهد

0 289

در بورس کالای دالیان فولاد با افت 0.33 درصدی مواجه شد و در قیمت 446.5 یوآن معامله شد در حالی که در بورس شانگهای بهای هر تن میلگرد با 0.29 درصد افت 3,387 یوآن بود.

بازار آتی نشان می دهد که قیمت های سنگ آهن در کوتاه مدت در مسیرهای مختلفی حرکت می کند. این نوسانات موجب شده که Deutsche Bank آلمان متوسط قیمت سنگ آهن دریایی را در محدوده 60 تا 70 دلار در هر تن در سال جاری پیش بینی نماید.

همچنان موجودی سنگ آهن در بنادر چین بالاست و همین امر تمایل به خرید را کاهش داده است. براساس اعلام Custeel از 42 بندر چین، در روز جمعه 13 آوریل 2018 موجودی سنگ آهن در بنادر چین در رقم 158 میلیون و 120 هزار تن ایستاده است. حجم بالای محموله های موجود در بنادر باعث شده که کارخانه های فولاد میل به خرید محموله های جدید دریایی نداشته باشند و ترجیحا برای تامین نیاز های خود از محموله های موجود در بنادر استفاده می نمایند.

با توجه به رونق ساخت و ساز و رسیدن آن به اوج خود در ماه های آوریل و می، می توان امیدوار بود که تقاضا برای سنگ آهن نیز افزایش یابد. با این حال، برخی فعالان بازار نسبت به این موضوع در بلند مدت مشکوک هستند و معتقدند بودجه پروژه های زیربنایی در نیمه دوم سال جاری محدود می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.