نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

دو رونمای بازار فلزات در انتظار توافق تجاری چین و آمریکا

0 155

امروز گزارش وضعیت صادرات و واردات چین در ماه گذشته میلادی منتشر شد و داده های آن مثبت بود. میزان صادرات 12.6 درصد و واردات 26 درصد افزایش یافته و هر دو رقم بالاتر از پیش بینی اقتصاددان هاست.
البته تراز_تجاری 25 میلیارد دلار مثبت بوده که پایین تر از پیش بینی هاست.
امروز قیمت فلزات_پایه کاهش یافته اما این کاهش نگران کننده نیست زیرا در روزهای اخیر بازار این فلزات رونق داشته و ضروری بود بازار مدتی استراحت کند.
گزارش های منتشر شده از اقتصاد_چین در هفته های اخیر نشان داده نگرانی ها درباره کاهش شدید نرخ رشد اقتصاد این کشور منطقی نبوده است.
فعالان بازار فلزات پایه با دقت اخبار مربوط به مذاکرات تجاری چین و آمریکا را دنبال می کنند. در سه دور مذاکره که تاکنون انجام شده نتیجه مشخص حاصل نشده است.
ترامپ به دنبال کاهش کسری تجاری با چین است و قصد دارد پکن را به باز کردن بازارهای خود به روی کالاهای صادراتی آمریکا وادار کند.
برخی تحلیلگران معتقدند در نهایت توافق هایی بین آمریکا و چین حاصل خواهد شد اما ساختار مبادلات تجاری دو کشور تغییر خواهد کرد و این تغییر ممکن است به کاهش تقاضای چین برای فلزات پایه منجر شود.
هنوز مشخص نیست آمریکا تا چه حد در مسیر اجرای سیاست های حمایت گرایانه حرکت خواهد کرد. در حال حاضر اقدامات ترامپ از جمله اعمال تعرفه بر فولاد و آلومینیوم صادراتی دیگر کشور که مقصد آن آمریکاست، سبب خشم و اقدامات تلافی جویانه شرکای تجاری آمریکا شده است.

منبع: بورس ۲۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.