نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سه بازاری که بیش‌ترین تاثیر را در جنگ تجاری آمریکا می بینند

0 357

اولین قربانی جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده، بازار کامودیتی ها می باشد. شاخص کالاهای بلومبرگ در مورد 26 ماده خام کاهش یافته است .
این کاهش ها حتی بیشتر از ماه فوریه (4ماه پیش ) است و سایر دارایی ها مانند سهام را در خطر قرار داده است . به عنوان مثال قیمت سویا به شدت کاهش یافته و به پایین حد خود در یک دهه گذشته رسیده است، زیرا چین یکی از بزرگترین تامین کنندگان مواد غذایی ایالات متحده بوده است، در بازار فلزات و انرژی هم ترس از رکود اقتصادی در تجارت جهانی وجود دارد .
چین که بزرگترین مصرف کننده مس و زغال سنگ و … است هشدار داده است که گسترش تعرفه ها موجب رکود جهانی می شود .
گزارش ها در روز جمعه نشان داده است که رشد واردات ضعیف شده است و شاخص های سرمایه گذاری و تولید کارخانه ها و رشد خرده فروشی در ماه می کاهش داشته است .
در ادامه 3 بازار تاثیر پذیر از چین و ایالت متحده را بررسی مکنیم تا ببینیم جنگ تجاری چه تاثیرات اولیه ای بر بازار کامودیتی ها گذاشته است .
مس :
این فلز اغلب به عنوان یک زنگ اقتصادی شناخته می شود. قیمت این فلز برای پنجمین بار در این هفته به شدت کاهشی شده است که طولانی دوره کاهش قیمت از سال 2015 به بعد است !
نفت :
در بورس نیویورک نفت در هفته جاری به 70،7 دلار رسید است . سیگنال هایی نزولی کوتاه مدت در قیمت نفت وجود دارد از جمله در بخش عرضه بازگشت میدان نفتی بزرگی در لیبی که از ماه فوریه بسته بوده است و هشدارهای آژآنش بین المللی انرژی در مورد اینکه ظرفیت های اضافی موجود در کشورها مازاد عرضه در بازار را به وجود خواهد آورد .
سویا :
حتی قیمت سویا هم از این جنگ تجاری در امان نبود و در هفته جاری 6،5 درصد کاهش سافت و برای اولین بار در 15 سال گذشته واردات دانه های روغنی چین کاهش می یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.