نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

وضعیت اصلاح قیمتی مس

0 447

سقوط قیمت مس درمیان عمیق تر شدن اختلافات تجاری، فرصت مناسبی را برای خریداران ایجاد کرده است . طبق تحلیل های تحلیلگران قیمت مس در هر تن در سال 2022 به 8000دلار و تاسال 2028 به 9000دلار خواهد رسید این در حالی است که در بورس لندن مس به هرتن 6000دلار رسیده است . اغلب این فلز را به عنوان یک شاخص سنجش سلامت اقتصاد جهانی می شناسند.
قیمت مس در طی 6هفته گذشته به پایین ترین حد خود را رسیده است زیرا دونالد ترامپ تجارت جهانی را به دلیل اختلاف با چند کشور به چالش کشیده است . چین هم به عنوان دومین اقتصاد جهان با مشکلاتی روبه‌رو شده است . البته به گفته citigroup قیمت فلزات در آینده نزدیک با رشد همراه خواهد بود. آنها معتقدند در فلز مس در بلند مدت فقدان رشد عرضه وجود دارد و بیشترین شانس را برای رشد قیمتی در آینده نزدیک دارد .
از دلایل عمده تحلیلگران برای رشد قیمتی مس می توان به کمبود عرضه، افزایش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی اشاره کرد .
تقاضا می تواند تا سال 2023 به طور متوسط 2،7 درصد رشد کند و بخش های جدید انرژی بیشترین تقاضا برای این محصول خواهند داشت .
در این گزارش ضمن تاکید به احتیاط در کوتاه مدت اضافه کرد اگر یک جنگ تجاری تمام عیار اتفاق بیفتد قیمت مس بسیار کمتر از قبل خواهد شد این در حالی است که فشار در قیمت 6000دلار وجود دارد و احتمال ریزش بیشتر است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.