نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

احتمال شتاب قیمتی در بازار زغالسنگ

0 104

با وجود سوخت های فسیلی تقاضا برای زغالی سنگ به طور فزاینده ای به دلیل جنبه های اقتصادی در حال افزایش است و تولید کنندگان معتقدند بازار این محصول در سال های آتی بهبود می یابد.
طبق گزارش Fitch معادن زغال سنگ در حال حاضر در سال مالی جدید عملکرد مثبتی از خود نشان داده اند که با بهبود قیمت زغال سنگ و راهبردهای مدیریتی بهتر این روند احتمالا ادامه دار خواهد بود .
Fitch معتقد است که تولیدکنندگان آسیایی به دلیل نزدیکی به بازارتقاضا و دسترسی مناسب به منابع از لحاظ مالی به دستاورهای خوبی خواهد رسید در حالی که تولیدکنندگان غربی از جمله ایالات متحده با هزینه های افزایشی و محدودیت های بیشتر محیط زیستی روبه‌رو خواهد نبود. در این زمینه، انتظار می رود سرمایه گذاری برای اکثر معادن زغال سنگ برای حفظ وضعیت عملیاتی موجود و نوآوری در بهبود عملکرد و گسترش دارایی ها صعودی باشد .
در ایالات متحده معادن با مشکلاتی روبه‌رو خواهند شد و هزینه های استخراج زغال سنگ با توجه به هزینه ای بالای سوخت، تعمیرات، حجم های فروخته شده و از همه مهم تر تورم احتمالی افزایش خواهد پیدا کرد.
معدنچیان چینی با وجود کاهش ارزش یوان برای جبران خطرات تلاش های خود را خواهند کرد تا در بازار توان رقابتی خود را حفظ کنند. به عنوان مثال هزینه های تولید از جمله حمل ونقل، استهلاک و مالیات به طورم متوسط 11درصد افزایش یافته است و حدود 272 یوان در هر تن زغال سنگ شده است. همچنین افزایش استانداردهای ایمنی معدن و انتشار گازهای گلخانه‌ای و پیروی دولت از قوانین محیط زیستی و پرداخت خسارت به کارگران بیکار به سبب کاهش تولید و ظرفیت، از جمله ریسک های تولیدی در چین هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.