نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

عرضه 30 هزار تن شمش فولاد خوزستان پشت درهای بورس کالا قفل شد

0 171

محمد کشانی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفت و گو با معدن 24 گفت : این شرکت تقاضای رسمی خود را برای عرضه 30 هزار تن شمش فولاد صبح امروز به بورس کالا اعلام کرد اما به دلیل اختلاف نظر وزارت صمت و بورس کالا بر سر ورود اطلاعات بر روی سامانه بهین یاب هنوز مجوز عرضه را پیدا نکرده ایم.

وی تصریح کرد: قیمت پیشنهادی شمش فولاد خوزستان برای امروز معادل متوسط قیمت عرضه در چهار هفته گذشته یعنی حدود کیلویی 2430 تومان است.

مدیر عامل فولاد خوزستان تصریح کرد : آزادسازی قیمت فولاد به طور قطع به نفع مصرف کننده نهایی خواهد بود. وی در ادامه گفت: انرژی 8 درصد هزینه های فولاد خوزستان را تشکیل می دهد و درصورت نبود گاز به طور قطع تکنولوژی های تولید فولاد از سمت احیای مستقیم به روش های دیگر تولید فولاد سوق پیدا می کرد.

کشانی خاطرنشان کرد: اینکه آقای سرقینی در نامه آزادسازی قیمت فولاد تصریح کردند که در صورت افزایش 20 درصدی نوسانات قیمت فولاد در بورس در مورد قیمت انرژی و مواد اولیه فولاد سازان برررسی بیشتری صورت می گیرد باید تاکید کنیم که توسعه فولاد در ایران بر مبنای انرژی گاز و سنگ آهن توسعه یافته است و در صورت نبود این مزیت نسبی باید تکنولوژی های تولید فولاد را تغییر دهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.