نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

فولاد کره جنوبی و ژاپن راهی هند می شود

0 60

ژاپن و کره جنوبی از صادرکنندگان فولاد و محصولات فولادی به آمریکا هستند که یکی معافیت گرفت و دیگری در حال مذاکره است . کره جنوبی اولین کشوری بود که در ماه مارس از سوی دولت ترامپ مشمول معافیت های وارداتی شد .
در حالی که ایالت متحده بر محصولات ژاپنی تعرفه هایی را وضع کرده است ولی صنعتگران این کشور توانسته‌اند با تکنوژی برتر و ساخت محصولات به روزتر حتی با وجود تعرفه ها صادرات خود را به ایالات متحده ادامه دهند و با کره جنوبی نیز در این امر رقابت کنند و نقش موثری در صنعت نفت آمریکا ایفا کنند.
البته باید توجه کرد سهمیه صادراتی لوله های فولادی برای شرکت هایی مانند Husteel و nexsteel نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک سوم کاهش یافته و آنها مجبور شدند که میزان تولیدات خود را تا ماه اکتبر و نوامبر کاهش دهند البته می تواند از سال 2019 دوباره همان میزان صادرات گذشته را به آمریکا داشته باشند .
طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا طی ماه های ژانویه تا ژوییه واردات لوله‌های فولادی و اینگونه محصولات نسبت به سال قبل 50درصد افزایش یافته است در حالی که واردات کره جنوبی 18درصد کاهش داشته است .
البته ژاپن و کره جنوبی حجم کمی از صادرات را به آمریکا دارند و بازارهای دیگری را پوشش می دهد گرچه شنیده شده که صادرات محصولات مخصوص فولادی خود را به هند آغاز کرده اند و بازارهای جدید را برای ادامه صادرات خود در نظر دارند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.