نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

تحلیل قیمت های شمش فولاد در بورس کالا

0 135

همان طور که قبلاً اعلام شد، با توجه به افزایش قیمت ارز، وارد یک دوره تورمی شدیم و شمش فولاد نیز با افزایش قیمت مواجه گردید.

حالا این وسط بگذریم که حق سهام داران به تاراج رفت و وارد جیب دلالان شد. عالم و آدم می گفت که بهترین مجری، بازار و دست نامرئی است که قیمت ها را اصلاح می کند ولی وزارت صمت و جناب سرقینی ساز مخالف می زدند. نتیجه هم بعداً مشخص شد. خوب بجای این هم اصرار و لجبازی بهتر نبور از اول همین کار را انجام می دادند.

حالا از این بحث بگذریم. بعد از آزادسازی قیمت ها، قیمت ها با فاصله خیلی زیاد از قیمت پایه معامله شدند. ممکن بود این وسط خیلی ها هم به هوای سفته بازی و فروش با قیمت بالاتر، می خریدند. اما همانطور که قبلاً هم اشاره شد ظاهراً قیمت ها در حال اصلاح شدن می باشد و این اصلاح به سمت پایین می باشد. در واقع در حال حاضر قیمت نهایی محصولات فولادی با قیمت پایه تغییری نداشته است؛ ضمن اینکه کل محصولات به فروش نرفته است. این احتمالاً حاکی از آن است که توان و قدرت مصرف کننده پایین است. در واقع امیدواریم که شواهد مورد نظر، حاکی از رکود نباشد. چرا که برای تولید کننده به صرفه نیست که محصولاتش را با قیمتی پایین تر از قیمت های فعلی به فروش برساند. متقابلاً مصرف کننده نیز توان و قدرت خرید آن افت کرده است و نمی تواند بالاتر از قیمت های فعلی بخرد.
منبع :مبین تحلیل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.