نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

بازدید عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو

0 569

به گزارش معدن 24 ، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به دعوت شرکت معدنی و صنعتی چادرملوصبح امروز دو شنبه از مجتمع های صنعتی و معدنی چادرملو در شهرستان اردکان یزد بازدید کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ورود به مجتمع صنعتی چادرملو از کارخانه فولاد و احیاء ، کارخانه گندله سازی و نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی بازدید و در جریان فعالیتها و روند توسعه شرکت قرار گرفت .
وی در این دیدار با تشکر از مجموعه کارآفرینان، مدیران و کارگران این مجموعه گفت: تاسیس این مجتمع باعث اشتغال فراوان در منطقه شده و امیدواریم با توسعه این طرح‌ها، بخشی از مشکلات کشور در حوزه اشتغال‌زایی رفع شود.
وی با اشاره به موضوع آب به عنوان یکی از مهمترین مسائل استان یزد، خاطرنشان کرد: مدیران باید با تکنولوژی‌های پیشرفته برای کاهش مصرف آب و نیز استفاده از پساب فاضلاب شهری برنامه ریزی لازم را انجام دهند و مردم نیز می بایست در مصرف آب صرفه جویی کنند.
حجت الاسلام ناطق نوری همچنین از ایجاد و توسعه این مجموعه بزرگ اقتصادی در استان یزد در شرایط سخت تحریم تقدیر کرد
در این بازدید استاندار یزد، نماینده ، امام جمعه و فرماندار شهرستان اردکان و مدیر عامل چادرملو وی را همراهی می کردند .
گفتنی است در مجتمع صنعتی چادرملو واحدهای گندله سازی با ظرفیت تولید 3 میلیون و 600 هزار تن ، کارخانه فولاد چادرملو با ظرفیت 1 میلیون و 300 هزار تن ، واحد در حال اتمام مراحل ساخت احیای مستقیم، با ظرفیت 1 میلیون 550 هزار تن کارخانه آهن اسفنجی غدیر ایرانیان با ظرفیت 800 هزارتن و واحدهای 800 هزارتنی و آهن اسفنجی و 800 هزار تنی شمش فولاد ارفع مستقر هستند و در حال حاضر بیش از 2500 نیروی کار در این مجتمع مشغول بکار می باشند .
بر اساس همین گزارش حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری عصر دیروز بمنظور بازدید از مجتمع معدنی چادرملو عازم این مجتمع در 180 کیلومتری یزد شد .
مجتمع معدنی چادرملو نیز سالانه با تولید 10 و نیم میلیون تن کنسانتره سنگ آهن یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور است که علاوه بر تامین مواد اولیه تولید فولاد واحدهای تحت پوشش خود، سالانه بالغ بر 6 میلیون تن کنسانتره تحویل کارخانه های فولاد مبارکه و خوزستان می دهد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.