نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

جذب سرمایه با تجمیع زون های اکتشافی سیستان و خراسان جنوبی، سرعت می گیرد/ ایمیدرو منتظر پیشنهاد ها است

0 807

تجمیع زون های جدید اکتشافی استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی، سبب تسریع در فرایند جذب سرمایه توسط ایمیدرو می شود. این سازمان اکنون در انتظار ارایه پیشنهادات است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ایمیدرو در راستای وظایف توسعه ای، توجه به مناطق کم برخوردار و فعال سازی توانمندی معادن کوچک، ، پیگیر ارایه و جمع بندی نظرات مسوولان سازمان های صمت سیستان و بلوچستان و همچنین خراسان جنوبی است تا هر چه سریعتر فرایند جذب سرمایه گذار را آغاز کند.

زون های شناسایی در مقیاس معادن کوچک هستند اما با در نظر گرفتن دو پروانه اکتشافی ناحیه بَزمان که از سازمان زمین شناسی به ایمیدرو منتقل شده، می توان یک بلوک اکتشافی ایجاد کرد تا مقیاس سرمایه گذاری و احداث کارخانه های فراوری طلا افزایش یابد.

اخیرا ایمیدرو به مسوولان آن دو استان اعلام کرده که در مَلوند امکان سرمایه گذاری برای ذخایر سنگ مرمر نیز وجود دارد که در صورت بلوک بندی این زون ها و ارایه بسته سرمایه گذاری، اقدامات بعدی آغاز می شود.

در این میان زون مَلوند مستعد ایجاد 4 بلوک اکتشافی برای حوزه سرب و روی و حتی سنگ مرمر است به طوری که با اعلام بسته پیشنهادی مربوطه، زمینه فعالیت های جدید ایمیدرو در آن مناطق فراهم شود.

اخیرا جلسات و مکاتباتی با مدیران سازمان های صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان انجام و مقرر شده با اعلام تجمیع زون های اکتشافی و حتی با ارایه پیشنهادهای جدیدتری از طرف آن استان ها، فعالیت جدید ایمیدرو آغاز شود.

طبق توافق اولیه قرار بود مسوولان دو استان یاد شده تا آخر تیر ماه پیشنهادهای خود را در زمینه تجمیع زون ها و ایجاد بلوک های اکتشافی اعلام کنند اما هنوز اطلاعاتی ارایه نشده است.

منبع ایمیدرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.