نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سرمایه گذاری که در اهواز برای صنعت فولاد به هدر رفت

0 395

در سال 1386 پل ششم اهواز پایان یافت و از طرف سرمایه گذار آن یعنی شرکت فولاد خوزستان پس از تکمیل و طی مراسمی تحویل شهرداری اهواز گردید.
در هدف اولیه این سرمایه گذاری مقرر بود این پل بتواند بار ترافیک حمل و نقل سنگین منطقه شرقی اهواز را در کوتاهترین شکل ممکن بسمت غرب اهواز هدایت نماید.در این هدف مهمترین قسمت برنامه یعنی انتقال محموله های سنگین کارخانه فولاد خوزستان بسمت جنوب غربی یعنی کارخانه های گروه ملی صنعتی فولاد ایران ،کارخانه فولاد کاویان و کارخانه نورد و لوله اهواز ملاحظه شده بود.
اینک پس از یازده سال که از این سرمایه گذاری گذشته اگر سری به محل بزنید بجز یک بهره برداری ساده و سبک،چندان خبری از تردد محموله های سنگین نیست.زیرا اتوبان اصلی شرقی این پروژه ظرف این مدت بدست فراموشی سپرده شده است و بجز زیرسازی و ظاهرسازی در برخی قسمتها عملا کاری از پیش نرفته است.مردم محل هم دیگر عادت کرده اند و می گویند هر از جندی یک وسیله مهندسی می آید و یک مانوری می دهد و می رود…همین!
متاسفانه وقتی مهندسی اقتصاد از مدیریت شهری رخت ببندد یقینا از بحث سرمایه گذاری صرفا یک شعار توخالی و پرمصرف باقی نخواهد ماند.در چنین شرایطی فقط می توان «همایش جذب سرمایه» برگزار نمود، بدون اینکه در محتوا حرکتی جدی ملاحظه شود.

منبع دید سوم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.