نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

تولید بیش از ۹۰ هزار تن شمش آلومینیوم در ایرالکو در ۶ ماه اول امسال

0 975

 ایرالکو، بزرگترین واحد تولید کننده آلومینیوم کشور در اراک از ابتدای سال تاکنون بیش از ۹۰ هزار تن شمش راهی بازار‌های داخلی و خارجی کرد.

مجیدی مدیرعامل ایرالکو گفت: با وجود مشکلات در تامین مواد اولیه و فروش با نرخ ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان گفت: تولید در کارخانه کم نشده و تلاش برای افزایش ۸ درصدی تولید نسبت به پارسال ادامه دارد.

مجیدی با اشاره به اینکه ایرالکو بزرگترین تولید کننده در بین ۳ تولید کننده کشور است، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به تولید اسمی ۱۸۰ هزار تن شمش برسیم که نیمی از آن ۴۸ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۱ هزار صنعت پایین دستی از این کارخانه مواد اولیه می‌خرند و شغل برای بیش از ۲۵ هزار نفر با این واحد‌ها ایجاد شده است.

افزایش 4برابری زمان استفاده از دیگ های کارخانه آلومینیوم اراک

مدیرعامل ایرالکو ادامه داد: با توجه به هزینه میلیونی خرید دیگ‌های تولیدی، صنعتگران این کارخانه توانستند با بهره وری و نظارت و کنترل ساعتی، زمان استفاده از دیگ‌های تولیدی که قلب کارخانه است را به بیش از ۴ هزار روز که ۴ برابر حالت عادی است برسانند که در میان تولیدکنندگان آلومینیوم کشور یک نوع رکورد‌شکنی است.

وی همچنین با اشاره به اشتغالزایی بالای این کارخانه، اشتغال کارخانه را ۴ هزار نفر عنوان کرد و از خلاقیت‌های صنعتی در این کارخانه خبر داد.

منبع باشگاه آلومینیوم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.