نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری وله برزیل در یک معدن مس

0 242

Vale در نظر دارد تا 1 میلیارد دلار را صرف گسترش معدن مس Salobo در برزیل بکند.

شرکت Vale که بزرگترین شرکت معدن سنگ آهن دنیا است ، طبق اخبار به دست رسیده در نظر دارد در اواخر این ماه یک میلیارد دلار را صرف گسترش معدن عظیم طلا-مس Salobo کند که در Carajas برزیل قرار دارد.
این پروژه که به پروژه Salobo 3 معروف است تخمین زده می شود که سه سال طول بکشد تا به بهره وری برسد و میتواند ظرفیتی به اندازه ۵۰ هزار تن به ظرفیت فعلی این معادن( نزدیک ۲۰۰ هزار تن مس در سال است ) اضافه کند.
به گفته یک اخبار محلی ، Vale در حال گرفتن مجوز از وزارت محیط زیست (IBAMA) برای این پروژه خود است و گفته شده که با گسترش این معدن می تواند حدود ۳ هزار شغل ایجاد کند .
Carajas منطقه ای در حدود 1800 کیلومتر مریع است که دومین منطقه ی شناخته شده برای ذخایر مس و اکسید آهن است که معدن Salobo اولین نمونه آن است ، این معدن بزرگترین معدن مس است که تاکنون در برزیل کشف شده و برآورد شده است که بیش از یک میلیارد تن ذخایر مس دارد.

شرکت Wheaton Precious Metals کانادا ، شریک اصلی در این معدن است که 7درصد از طلای تولید شده Salobo را دریافت می کند.

اخبار مربوط به پروژه Vale وقتی گسترش پیدا کرد که معدنچیان در حال تلاش برای به دست آوردن ذخایر مس یا افزایش تولید مس بودند و همچنان در میان پیش بینی هایی هستند که عرضه فلز در سال 2020 و یا حتی قبل از آن به طور قابل توجهی بیشتر از حد انتظار خواهد بود.

طیق پیش بینی های انجام شده بازار مس در آینده دچار کمبود آن خواهد شد که ممکن است در نتیجه ی افزایش تقاضا برای تولید برق و وسایل نقلیه الکتریکی باشد ، اما همچنان به به این واقعیت مرتبط است که خط لوله مس فعلی در اواخر قرن بیستم در کمترین مقدار دیده شده خود هم در قیمت و هم در ظرفیت قرار دارد.

Colin Hamilton مسئول تحقیقات معادن BMO گفت : “بعد از تحویل Cober Panama ، ما با خلا بزرگی رو به رو شدیم و در حال حاظر به پروژه 200ktpa-plus در سال 2022-23 امید داریم “.

به هر حال امسال مس ، حدود 20% افت قیمت در لندن داشت که این افت قیمت عامل های مختلفی داشت ، مانند نوسان دلار ، اختلاف های موجود در تجارت و پیدایش آشفتگی در بازار.
یاسمین احمدیه بندار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.