نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سرمایه گذاری عظیم کانادایی ها در یک معدن بزرگ مس شیلی

0 186

شرکت Hudbay شایعه های مبنی بر خرید معدن مس Mantos در شیلی را رد نکرد.
شرکت معدن کانادایی Hudbay به اخباری که مبنی بر خرید معدن مس Mantos شیلی وجود دارد، واکنش نشان داد و گفت:” در حالی که نمی خواهد وارد شایعه‌ های بازار شود اما استراتژی این شرکت قطعاً استفاده از فرصت ها و افزایش بهره وری است .
یکی از سهامداران معدن مس در ماه جولای اعلام کرده بود که به دنبال یک خریدار سهام میگردد تا معادنی که از Anglo آمریکا در سال ۲۰۱۵ خریده است را توسعه دهد
با توجه به گزارش Bloomberg ارزش معدن مس Mantos میتواند حدود 780 میلیون دلار باشد و شرکت Hudbay تا کنون تنها شرکتی است که میخواهد سهام Mantos را بخرد.
منابع ناشناس در یک مقاله ای اظهار داشتند که در حالیکه شرکت Hudbay در این گفتگوها در جهت مثبت پیشرفت می کند، هنوز هم می تواند سقوط کند و ممکن است سایر داوطلبان برای خرید این معدن قدم پیش بگذارند.
شرکت Waterton که صاحب ۴.۸درصد Hudbay است درجلسه ای برای معدن داران تورنتو گفت : هرچه سریعتر تمهیدات لازم برای خرید معدن Mantos انجام شود ویا برنامه ی خرید هر گونه مواد دیگر در آینده را اجرایی کنند.
و همینطور اضافه کرد :” اما نظر کلی این است که در حال حاضر Hudbay نباید تحت هیچ شرایطی با شرکت های دیگر در زمینه ی معدن شریک بشود ، حتی تمام اقداماتی که در سهام یا ترازنامه این شرکت تاثیر بگذارد و یا توانایی این شرکت را در انجام کارهایش بگیرد را نباید انجام دهد ”
بعد از گسترش این خبر سهام شرکت Hudbay بیش از 6.3 درصد در تورنتو و 7.53 درصد در نیویورک کاهش پیدا کرد.
یاسمین احمدیه بندار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.