نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

تولید ریل UIC60 ذوب آهن گام مهی در جهت توسعه زیر ساخت های صنعت کشور است

0 365

دکتر اردشیر سعد محمدی عضو هیات عامل و معاون طرح های توسعه مدرن و صنایع معدنی ایمیدرو در چهارمین کنفرانس استیل پرایس تولید ریل UIC60 در ذوب آهن اصفهان را به تلاشگران و مسئولین این شرکت تبریک گفت و آن را گام مهمی در جهت توسعه زیر ساخت های صنعت کشور به ویژه صنعت فولاد دانست .
وی در سخنرانی خود دستیابی به تولید 55 میلیون تن فولاد را مستلزم سرمایه گذاری 13 هزار میلیون یورویی در بخش زیرساخت دانست و گفت : بخش عمده این زیرساخت به حمل و نقل ریل باز می گردد که خوشبختانه ذوب آهن اصفهان با تولید ریل UIC60 بر اساس استانداردهای جهانی ، کمک شایانی به تحقق توسعه حمل و نقل ریل نموده است .
دکتر سعد محمدی که مدیریت ذوب آهن اصفهان را در کارنامه خود دارد ، گفت : برای به ظرفیت رساندن کوره بلند های کشور ، نیاز به 3 میلیون تن کک داریم که این امر مستلزم تهیه 5 میلیون تن کنسانتره زغال است در حالی که تولید فعلی زغال سنگ کشور حدود یک و نیم میلیون تن است .
وی افزود : تولید سنگ آهن در سال گذشته حدود 76 میلیون تن بود اما برای دستیابی به اهداف افق 1404 نیاز به 162 میلیون تن سنگ آهن داریم که این امر با برنامه ریزی و انجام طرح های خاص امکان پذیر است .
وی مسئله آب را برای کشور بسیار مهم دانست و گفت : کل مصرف آب صنعت کشور 2 میلیون و 300 هزار متر مکعب است که 2 درصد کل آب مصرفی کشور می باشد . این در حالی است که بخش کشاورزی 80 درصد آب کشور را مصرف می کند . البته این به معنای نفی کشاورزی نیست اما باید با مدیریت صحیح ، مصرف آب را به سمت محصولاتی که ارزش افزوده بیشتری دارند هدایت کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.