نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

هند به تصمیم ساز بازار سنگ آهن تبدیل می شود

0 334

خرید سنگ آهن هند
کارخانجات هند به طور فزاینده‌ای از بازارهای سنگ آهن جهانی در حال استفاده هستند زیرا به دلیل بسترهای ضعیف حمل و نقل داخلی هند امکان انتقال مواد خام از معادن محلی وجود ندارد و تقاضای فلزات با توجه به برنامه های بلندپروازانه‌ی دولت برای ساخت زیرساخت های کشور در حال افزایش است .می توان گفت که امروزه هند وارد کننده خالص سنگ آهن است که عمده‌ی دلیل آن چالش های حمل ونقل داخلی است.
تقاضای بیشتر هند برای واردات به شرکت های معدنی کمک خواهد کرد زیرا بعضی پیش بینی ها از جمله دولت استرالیا انتظار دارند که تقاضای چین به دلیل کاهش تولید فولاد، کاهش یابد . باید توجه کرد که به غیر از چین، هندی ها هم از خریداران سنگ آهن استرالیا شده اند و این روند تقاضا افزایشی است .
کارشناسان معتقدند به منظور کنترل قیمت سنگ آهن می بایستی قیمت آن با کیفیت آن رابطه مستقیم داشته باشد و مساله حمل و نقل نیز در آن لحاظ شود .
هند به عنوان یک وارد کننده بزرگ سنگ های معدنی در سال های آینده ظهور خواهد کرد و تا سال 2030 ممکن است تا 100میلیون تن در سال تقاضا کند .
با توجه به این که رشد تاقاضای چین با شتاب خیلی کمتری در حال افزایش است، اضافه شدن تقاضای هند به بازارهای جهانی می تواند بازار سنگ آهن را با چشم انداز روشنی روبه‌رو سازد و سبب افزایش قیمت های جهانی شود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.