نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

آرسلور میتال به رویای دیرین خود رسید

0 475

پس از مدتی کشمکش ، سرانجام جمعه هفته گذشته میلیاردر نامدار هندی لاکشمی میتال اعلام کرد که آرسلور میتال با پرداخت مبلغی افزون بر ۵ میلیارد و هشتصد میلیون دلار ، در مزایده خرید شرکت فولاد اسار برنده شده است . البته این مهم با تشکیل کنسرسیومی با نیپون استیل و سومیتومو متال ژاپن رخ داد و این دو به اتفاق فولاد اسار را اداره خواهند کرد .

دو شرکت کننده دیگر این مزایده ، خودِ خانواده Ruia که در حقیقت صاحبان اسار هستند و همچنین شرکت عظیم معدنی Vedanta به رهبری Agarwal Vedanta بودند . خانواده Ruia با شرکتی به اسم Numetal قصد شرکت داشتند که کمیسیون نظارت هند اعلام کرد حضور آنان در مزایده قانونی نیست . مجموع بدهی شرکتهای گوناگون این خانواده به طلبکاران به نه و نیم میلیارد دلار میرسد و در بسیاری موارد آنان ورشکستگان به تقصیر تلقی میشوند . از مبلغ ۸. ۵ میلیارد دلار ، آرسلور میتال حدود ۹. ۴ را نقد می پردازد . با تصاحب فولاد اسار که تولید کننده محصولات تخت است ، آرسلور به رویای دیرین خود برای داشتن کارخانه ای در هند، دست یافت . در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد خام اسار شش و نیم میلیون تن است و همچنین صاحب یک کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۱۴ میلیون تن در شرق هند هستند .

آرسلور برنامه دارد ظرفیت تولید فولاد خام اسار را با تکمیل طرحهای فعلی به هشت و نیم میلیون تن در میان مدت برساند و در بلند مدت آن را به ۱۲ تا ۱۵ میلیون تن افزایش دهد . نیپون استیل و سومیتومو متال هم طی بیانیه جداگانه ای ، هند را یکی از مهمترین بازارهای دنیا دانستند و از مشارکت در خرید فولاد اسار ابراز رضایت کردند .

ترجمه و تنظیم: مجید دَوَنلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.