نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

ریوتینتو به دنبال خرید یک سهام ارزشمند

1 323

ریوتینتو آماده خرید سهام تک است.
دومین بزرگترین معدن مس دنیا Rio Tinto ، گفته می شود آماده خرید سهام جزئی مخازن مس Quebrada Blanca معدن Teck در شمال شیلی می باشد
Teck بزرگترین معدن چندملیتی کانادا، که در ماه آگوست 4.8 میلیارد دلار برای توسعه خود دریافت کرد ، به دنبال سرمایه گذاری می باشد که بتواند به ازای دریافت 30 تا 40 درصد سهام آن مبلغ 2 میلیارد دلار را سرمایه گذاری کند.
شرکت تجاری ژاپنی Mitsubishi و Sumitomo به عنوان سرمایه گذار مناسب پیشنهاد شده است ، شرکت های دیگری که برای خرید این سهام میتوانند اقدام کنند شرکت Freeport-McMoRan بزرگترین شرکت مس دولتی در جهان است ، شرکت دولتی آلومینیوم چین ، شرکت Chinalco ، شرکت کانادایی معدن آهن Lundin Mining .
مس، یکی از چهار محصول تجاری در Teck علاوه بر فولادسازی، رغالسنگ سنگ، نفت و روی، به عنوان اولویت اصلی این شرکت اعلام شده است.
شرکت Teck تنها شرکتی نیست که به دنبال توسعه ی معادن مس خود است چراکه این فلز آینده ای بسیار سودآور خواهد داشت انتظار می رود که تقاضای انرژی الکتریکی برای انرژی های تجدید پذیر نیاز به این فلز را بیشتر کند و دچار کمبود عرضه می شود . اما این واقعیت هم وجود دارد که در حال حاظر سیم مس از نظر کمی و ظرفیتی در کمترین مقدار خود در این قرن است
Colin Hamilton مسئول بخش تحقیقاتی معادن و فلزات شرکت BMO در ماه آوریل گفت:” پس از تحویل پروژه Cobre پاناما تا سال آینده ما تا زمانی که ما تا مجموعه بعدی پروژه های 200ktpa plus در سال های 2022-23 را ببینیم دچار خلا این فلز میشویم” ، “این زمانی است که Kamoa، Oyu Tolgoi Phase 2 و QB2 به احتمال زیاد رشد عرضه قابل توجهی را ارائه می دهند”
در سال گذشته شرکت Quebrada Blanca 23،400 تن مس تولید کرد که درآمد 182 میلیون دلاری را به همراه داشت.
یاسمین احمدیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.