نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

بازار قراضه ترکیه در ابهام

1 516

شرایط در بازار وارداتی قراضه ترکیه اخیراً در ابهام فرو رفته و پیش از این هم عرضه کنندگان بلژیک در این بازار بیشتر فعال بودند . خریداران نسبت به قبل تمایل کمتری به ثبت سفارش دارند و همینطور عرضه کنندگان هم حاضر به ارائه تخفیف های زیاد نیستند . قیمت مورد درخواست ترک ها برای قراضه سنگین گرید ۱ و ۲ خلوص ۲۰ تا ۸۰ درصد ۲۸۰ دلار سی اف آر و کمتر است و حتی همین سطح قیمت را هم با در نظر گرفتن هزینه ها برای خود سودآور نمی دانند و نهایتاً دست از خرید کشیده اند و به نظر نمی رسد در این روزها معامله ای بسته شود .

از طرف دیگر عرضه کنندگان هم حاضر به فروش با این سطوح پائین نیستند و حتی فروشندگان از منطقه بالتیک هنوز بدنبال قیمت ۳۰۰ دلار سی اف آر هستند و معتقدند ترک ها تحت هر شرایطی دیر یا زود باید خرید کنند . ظاهراً عرضه کنندگان تحت فشار هم نیستند و ترجیح می دهند محموله هایشان را حفظ کنند .

ترک ها بجای خرید قراضه به خرید شمش فولاد روی آورده اند و مشکل دیگر آنها این است که ظرفیت های تولیدی خود را کاسته اند و محموله های میلگرد ژانویه و فوریه هم روی دستشان مانده است . برای برخی کارخانه ها خرید شمش به صرفه تر است زیرا در یکی دوهفته آینده محموله خود را دریافت می کنند در صورتیکه قراضه را نهایتاً در فوریه تحویل می گیرند .

منبع استیل پرایس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.