نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سعید عسکرزاده خبر داد

حضور جدی انجمن سنگ آهن در نمایشگاه پژوهش وفناوری صنعت و معدن از فردا

0 294

چهارمین نمایشگاه پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت همزمان با جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت از سوم تا ششم دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاههای تهران برگزار می شود.
سعید عسکرزاده دبیر انجمن سنگ آهن ایران در گفتگوبا معدن ۲۴گفت :انجمن سنگ آهن ایران با ایجاد غرفه‌ای به مساحت ۱۴۴ مترمربع در سالن ۷ غرفه ۴۲ این نمایشگاه حضور فعال دارد.
مبنای ایجاد نمایشگاه رفتن به سمت مدلی استارت‌آپی است که منجر به هم‌افزایی توانمندی‌ها در کنار اعلام نیاز های شرکت کنندگان خواهد بود.
وی افزود :ما در این نمایشگاه به دنبال ایجاد مدلهایی هستیم که بتوان هزینه تولید دانش و فناوری را به نحوی با مشارکت حاکمیت تامین کرد و با ایجاد استارت‌آپ‌های موثر و کارا، حداکثر استفاده از توان داخلی برد و تجارب تحقیقاتی را به مدلهای عملی در راستای حل مسئله بدل کرد.
دبیر انجمن سنگ آهن ایران خاطر نشان کرد :این فرایند را گامی موثر و جدی در مقابله با تحریم‌ها میدانیم و معتقدیم با مشارکت مجموعه‌های مرتبط با موضوع در دولت همچون ایمیدرو، این کار شدنی است و راه را برای ورود شرکت‌های بخش خصوصی باز مینماید.
وی افزود :تنها نگرانی بخش خصوصی در اقدامات فناورانه بجای استفاده از تکنولوژی‌های وارداتی، پوشش ریسک است که دولت می‌تواند در این مسیر پیش‌قدم شود و ضمن شناسایی ریسک‌ها در برداشتن موانع کمک نماید. اگر این امر محقق شود بیشترین برداشت ما به عنوان تشکل تخصصی حوزه سنگ آهن از این نمایشگاه خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.