نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

ثبت رکورد تولید آهن اسفنجی در فولاد مبارکه به پشتوانه بومی سازی کاتالیست

1 363

در واحد احیا مستقیم شهید خرازی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، رکورد تولید ماهیانه ٢۵٠۶٠٠ تن آهن اسفنجی در آذرماه ٩٧ تحقق یافت.

ثبت این رکورد از این جهت متمایز است که در تعمیرات ماه گذشته واحد شهید خرازی، از کاتالیست های ایرانی بومی سازی شده توسط شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو استفاده گردید. که ثبت این رکورد تاریخی به پشتوانه استفاده از کاتالیست بومی سازی شده حاصل گردیده است. کاتالیست به عنوان استراتژیک ترین ماده در تولید آهن اسفنجی شناخته می شود که میزان تولید آهن اسفنجی به شدت تحت تاثیر عملکرد این محصول های-تک می باشد.

مهندس امیر هومن کریمی وثیق مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو با بیان این مطلب افزود: بومی سازی کاتالیست احیا مستقیم آهن از یک دهه پیش توسط این شرکت دانش بنیان آغاز گردیده است و زمانی که تحریم ها نبود و نیازی به بومی سازی کاتالیست احیا مستقیم آهن در ایران احساس نمی شد، متخصصان این شرکت به سراغ بومی سازی این محصول استراتژیک و های-تک رفتند.

وی افزود  تاکنون بیش از 10 میلیون تن آهن اسفنجی کشور و نیز در حال حاضر بیش از  40 % آهن اسفنجی کشور با کاتالیست شرکت نفت و گاز سرو در حال تولید است.

کریمی وثیق افزود: این موفقیت نتیجه تلاش و خرد جمعی بوده است به طوری که امروز شاهد آنیم که حرکت شرکت نفت و گاز سرو در بومی سازی کاتالیست احیا مستقیم آهن، علاوه بر رفع اثر تحریم ها و ‌جلوگیری از خروج ارز از کشور و کاهش شدید هزینه های مستقیم و غیر مستقیم مالی و افزایش سطح علمی متخصصین صنعت فولاد، باعث سربلندی صنعت فولاد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.