نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

شیوه حمایت فولاد مبارکه از صاحبان ایده و سازندگان داخلی

1 240

مدیرعامل فولاد مبارکه تشریح کرد: چگونگی قرارداد خرید محصول به صورت تضمین شده در فولاد مبارکه/ شیوه حمایت فولاد مبارکه از صاحبان ایده و سازندگان داخلی/ رویکرد خرید اقلام مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه تغییر کرده است/ هیئت داوری متشکل از استادان دانشگاه و مهندسان مجرب فولاد مبارکه تشکیل شد

فولاد مبارکه باید علاوه بر تولید فولاد و نقش‌آفرینی در بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز این صنعت، برای ساخت کارخانه‌های فولادسازی برنامه ریزی کند.

نخامروز بخش عمده‌ای از قطعات و تجهیزات مورد نیاز کارخانه‌های فولاد در کشور بومی‌سازی شده اند و با بومی سازی باقیماندۀ قطعات موردنیاز صنعت فولاد شرکتی مانند فولاد مبارکه خواهد توانست ساخت و راه ‌اندازی یک کارخانه فولاد را در هر نقطه‌ای از ایران انجام دهد.

از نمونه تلاش‌های صورت گرفته در راستای این رویکرد می‌توان به عزم فولاد مبارکه برای راه ‌اندازی یک واحد نورد گرم در شرکت فولاد هرمزگان، مشابه نمونه موجود در فولاد مبارکه، ظرف چند سال آینده اشاره کرد.

نخستین_جشنواره_و_نمایشگاه_ملی_فولاد_ایران که با مشارکت شرکت فولاد مبارکه در دی ‌ماه برگزار می‌شود از دیگر نماد‌های این رویکرد فولاد مبارکه در بومی‌سازی است.

در فضای استارت‌آپ ها بحثی به نام شتاب ‌دهنده داریم. شتاب‌ دهنده‌ها روه‌ های جوان دارای ایده، که از توان مالی و مدیریتی کافی برای اجرای این ایده‌ها برخوردار نیستند، کمک مالی می کنند و درصورتی که ایده آنها مورد پذیرش قرار گیرد، در ریسک مالی ایجاد این پروژه ‌ها شریک می شوند.

در رویکرد خرید اقلام مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه تغییری صورت گرفته است.

هیئت داوری متشکل از استادان دانشگاه و مهندسان مجرب فولاد مبارکه تشکیل شده است. این هیئت وظیفه داوری و غربالگری ایده ‌های دریافتی را بر عهده خواهد داشت. پروژه‌ هایی که هیئت داوران تأیید می کنند به سیستم قراردارد و مالی فولاد مبارکه معرفی می شوند تا سرمایه گذاری لازم، بسته به ابعاد پروژه صورت پذیرد و چنانچه پروژه به نتیجه برسد، قرارداد خرید محصول به صورت تضمین شده با تأمین کنندۀ مذکور منعقد خواهد شد.

جان کلام اینکه شرکت فولاد مبارکه از صاحبان ایده و سازندگان داخلی حمایت می کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.