نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

دولت جلوی تعطیلی معادن کرومیت را بگیرد

1 2,306

دولت قبل از تعطیلی شدن معادن کرومیت، بفکر چاره باشد.

مصطفی مالداری معدنکار کرومیت در گفتگو‌با معدن ۲۴گفت ؛ متاسفانه بنظر میرسد جایگاه صادراتی کرومیت ایران در چین بسیار کمرنگ شده است و افزایش قیمت جهانی کرومیت کمک شایانی در بهبود فضای کسب و کار این محصول نخواهد کرد.

وی افزود :در این برهه از زمان نیاز به اتحاد بیشتر معدنکاران و صادرکنندگان کرومیت ایران هستیم.

مالداری ضمن انتقاد از برنامه های دولت در بخش تجاری معدن گفت‌: سیاست های دولت و بانک مرکزی در مقابل صادرکنندگان باعث شده که صادرات کرومیت از حالت معمول خارج شود و چینی ها از این موقعیت سوءاستفاده کنند .

وی گفت :دولت و گمرک و در مجموع سیاست های ارزی دولت و گران شدن کرایه های حمل و نقل، و کشتیرانی ، باعث شده سود و امنیت صادرکننده ها کمتر شود و صادرکنندگان برای اینکه بتوانند حاشیه ی امن تری برای کسب و کار خود فراهم کنند، کرومیت را ارزانتر از معدنکاران خرید میکنند .

کارخانه های فروکروم داخل کشور نیز به خاطر مشکلات مالی دریافت پول از خارج کشور، قادر به خرید به قیمت جهانی نیستند.
و مبنای قیمت خرید خود را ، قیمتهای بندرعباس اعلام میکنند . که باز هم جبران مشکلات و سیاست های دولت، بر دوش معدنکاران کرومیت است.
با اینکه کرومیت ایران فرق چندانی با کرومیت پاکستان و ترکیه ندارد، ولی در بدترین شرایط ممکن از لحاظ موقعیت صادرات کرومیت در بین کشورهای مختلف هستیم کنند.

مالداری خاطر نشان کرد :شعار حمایت از تولید کننده همواره مطرح می شود و در تمامی سخنرانی های مسوولان وعده های حمایت از تولیدکنندگان داده می شود .
.ولی متاسفانه در عمل و اجرا، فقط و فقط معدنکاران و تولیدکنندگان ضرر میکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.