نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

کاهش تولید دومین معدن مس جهان

1 256

در سال جدید صادرات از دومین بزرگترین معدن مس دنیا کم خواهد شد
یک مقام دولتی روز چهارشنبه گفت که صادرات کنستانتره از معدن گریسبرگ اندونزی، دومین معدن مس جهان، در سال جاری میلادی به دلیل تغییر بهره برداری از گودال باز به معدن زیر زمینی و کاهش تولید ، حدود 85 درصد کاهش می یابد.
Yunus Saefulhak مدیر مواد معدنی در وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی، گفت: میزان صادرات سال جاری دویست هزار تن در سال گذشته به حدود 1.2 میلیون تن در سال جدید خواهد رسید.
Freeport McMoran، تولید کننده مس ایالات متحده ، گرداننده ی معدن Grasberg، هشدار داده بود که تغییر نوع بهره برداری از معدن گودال بازدارنده به عملیات زیرزمینی در سال جاری تخمین زد که تا در،۱۶۰هزار تن در روز سنگ آهن – تا سال 2022 به تولید ضربه خواهد زد .
شرکت Freeport مالکیت اکثریت سهام معدن گراسبر را به شرکت دولتی PT اندونزی Asahan Aluminium (که به عنوان Inalum شناخته می شود) در ماه گذشته در معامله ای به ارزش 3.9 میلیارد دلار انجام داد و همینطور شرکت ریو تینتو از سرمایه گذاری منصرف شد و Inalum اکنون دارای 51.2 درصد از PT Freeport Indonesia است و سهام باقیمانده متعلق به Freeport است.
طبق گفته ی این وزارتخانه انتظار میرود که Grasberg، که چهارمین بزرگترین عملیات طلا در جهان را دارد ، در مقایسه با تولیدات آن در سال 2018 که 2.1 میلیون تن بود ، در سال جاری حدود 1.2 میلیون تن کنسانتره مس تولید کند . در حالی که تقاضای مصرف داخلی به 1 میلیون تن در مقایسه با 800000 تن سال 2018 ، افزایش خواهد یافت.
پیش بینی میشود معدن جدید Gasberg که در حال حاضر در دست ساخت است، ظرفیت تولیدی بالایی را به ظرفیت روزانه ۸۰هزار تن در روز اضافه کند.
در حال حاضر ذخایر گراسبرگ حدود 14 میلیارد دلار ارزش دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.