نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

الگوی همایش بزرگ فولاد تهران برای مرجعیت‌زدایی از دبی

1 354

همایش بزرگ فولاد تهران که هفته آینده برای نهمین سال پیاپی به همت گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد برگزار می‌شود می‌تواند بهترین الگو برای مرجعیت‌زدایی از دوبی و سایر رقبای منطقه‌ای در جریان‌سازی تحولات بین‌المللی باشد.

از زمان برگزاری همایش تهران، همایش‌های فولادی دوبی و استانبول از رونق افتاده و نه تنها از خروج منابع ارزشمند ارزی برای شرکت در این همایش‌ها جلوگیری شده بلکه با حضور سالانه غول‌های فولادی جهان در تهران، جریان‌سازی تحولات از رقبای منطقه‌ای سلب شده است. این نوع استراتژی در سال‌های اخیر از سوی قطر نیز اتخاذ شده و یکی از علل اصلی خصومت امارات و سعودی‌ها با قطر به همین مسأله مربوط می‌شود.

همایش فولادی گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد همچنین می‌تواند الگویی برای همایش‌های ناکارآمد داخلی هم باشد که صرفا به نشست و برخاست خلاصه می‌شود. این همایش دبیرخانه‌ای دائمی دارد که با برگزاری جلسات مرتب تحولات را رصد کرده و با تولید تحلیل‌های دقیق که قبلا با هزینه‌های سنگین از منابع خارجی تهیه می‌شد باعث می‌شود که مدیران، صاحبنظران و سیاستگذاران در جریان بازی‌سازی‌های بین‌المللی قرار گرفته و به سرعت ریسک‌ها را از خود دور کنند. طرح جامع فولاد که به عنوان یکی از دقیق‌ترین پروژه‌های مطالعاتی کشور شناخته می‌شود از دستاوردهای این همایش بوده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.