نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

جدیدترین پیش بینی در مورد قیمت مس در سال ۲۰۲۰

0 219

قیمت مس تحت تاثیر کارخانه های چین است .

در ماه ژانویه، افزایش قیمت مس، در روز جمعه متوقف شد که طبق مشاهده شاخص های ، نشان داده شد که تولید کارخانه مس چین که در سه سال گذشته سریعترین رشد را تجربه کرده بود ، کاهش پیدا کرده است.
قیمت مس برای تحویل در ماه مارس 3درصد کاهش یافت، در مقایسه با روز پنج شنبه نزدیک به قیمت پایین 2.7535 دلار به ازای هر پوند (دلار 6707 تن) در بازار Comex در نیویورک رسید.
بررسی ماه ژانویه این کارخانه ی چینی نشان میدهد که خرید بخش خصوصی در ماه دسامبر به 49.3درصد کاهش یافت که از آخرین فوریه سال 2016 به پایین ترین حد پیش بینی ها رسیده است
شاخص فرعی نشان میدهد که سفارشات جدید حتی از سپتامبر 2015 ضعیف تر بوده ، اما چشم انداز بقیه سال کمی بهبود یافته است.
شاخص Caixin بر شرکت های کوچک و متوسط بخش خصوصی متمرکز است ، در حالی که تولید رسمی PMI در پکن عمدتا توسط شرکت های دولتی انجام می شود.
با توجه به استفاده گسترده مس در ساخت و ساز، زیرساخت های حمل و نقل و شبکه برق، مس را به عنوان شاخصی برای فعالیت اقتصادی مورد توجه قرار می دهند و در چین با مصرف تقریبا نیمی از مس در جهان، قیمت آن با شرایط کارخانه های داخلی آن همبستگی زیادی دارد.
اکثر تحلیلگران در چشم انداز دراز مدت مثبت مس مصمم هستند. طبق تحقیقات انجام شده در لندن نشان داده شده که بخش مهمی از عدم دستیابی کافی به مس به دلیل کاهش رشد عرضه معدن است، طبق این گزارش قیمت این فلز در سه ماهه اول سال 2020 به میزان 6500 دلار در هر تن خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.