نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

احمد سعید بخش در گفتگو‌ با معدن ۲۴خبر داد

فولاد مبارکه اصفهان در طرح توسعه هرمزگان معطل اروپایی ها نخواهد ماند

0 310

فولاد هرمزگان در طرح توسعه 5 میلیون تنی فولاد هرمزگان معطل خارجی ها نخواهد بود.
مهندس سعید بخش معاون توسعه فولاد مبارکه در گفتگو با سایت خبری معدن 24 اظهار داشت : برای طرح توسعه فولاد هرمزگان جلسات متعددی با شرکت sms آلمان برگزار شد ولی با توجه به وضعیتی که آمریکا به وجود آورد و برجام را نقض کرد این شرکت اعلام کرد، تا اطلاع ثانوی با شرکت فولاد هرمزگان نمی تواند همکاری داشته باشد و همچنین با شرکت هایی در ایتالیا هم جلساتی گذاشته شد که آن ها هم اعلام عدم همکاری کردند ، بنابر این سعی بر این است که شرکت فولاد هرمزگان از طرق مختلف پروژه های مد نظر را پیش ببرد .خوشبختانه طرح توسعه فولاد هرمزگان مانند نورد گرم موجود در سایت فولاد مبارکه با کمک شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه این طرح پیش برده می شود و تلاش بر این است که طرح فولاد هرمزگان از طریق بومی سازی انجام شود .
وی افزود : در حال حاضر شرکت فولاد هرمزگان با شرکت های مختلف به غیر از شرکت sms در حال مذاکره برای تامین مالی و تکنولوژی این طرح است و اگر تامین مالی نشود در این صورت از منابع داخلی به تدریج تزریق پروژه خواهد شد و اگرتامین کننده مالی داخلی پیدا شود مورد استقبال قرار خواهد گرفت . اما در این شرایط بیشتر هدف فولاد هرمزگان بومی سازی است.
سعید بخش خاطر نشان کرد: برای توسعه فولاد هرمزگان مطالعات امکان پذیری و نیاز سنجی مجدد توسط شرکت فنی مهندسی انجام می شود تا هزینه های اضافه حذف شود .
وی اظهار داشت : فولاد مبارکه اصفهان در طرح توسعه سنگان پیشرفت مطلوبی داشته است و تنها مشکل تامین چند نوع تجهیزات بود و انتقال ارز هم وجود داشت که با چند راهکار ارائه شده این تجهیزات به ایران آورده خواهد شد و طرح سنگان با سرعت اجرا می شود. که فاز اول 2.5 میلیون تن کنسانتره در شهریور سال 98 وارد مدار شده و فاز دوم تا پایان سال 98 به تولید میرسد .
سعید بخش تصریح کرد: در طرح انتقال آب از دریای عمان به سنگان فولاد مبارکه مشارکت خواهد داشت .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.