نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سرمایه گذاری جدید غول مسی جهان

0 188

شرکت دولتی معدن Codelco شیلی، اولین تولید کننده مس در جهان ، قصد دارد تا سال 2025، تولید خود را در معدن El Teniente به میزان بیش از 500،000 تن افزایش دهد که این حجم از تولید اولین بار در تاریخ بهره برداری از معادن است.
طبق گزارش محلی El Mercurio. ” این افزایش تولید باعث میشود این معدن در میان پنج عملیات عمده معدن مس در جهان قرار داده شود”.
به عنوان بخشی از برنامهCodelco -که تمام سود خود را به دولت می دهد – هدف این است که مازاد تولید سالانه توسط El Teniente 20% افزایش یابد
همچنین این شرکت معدن انتظار دارد که هزینه های نقدی تقسیم سود معدن را کاهش دهد که بیشتر هدف آنها رساندن این قیمت به 1 دلار برای هر پوند مس است.
El Teniente بزرگترین معادن مس زیرزمینی در جهان است و ششمین ذخیره مس جهان است. این تاسیسات در 80 کیلومتری جنوب سانتیاگو در دامنه کوه های آند در شیلی واقع شده است، و این پروژه در حال گسترش پروژه ای به ارزش 3.4 میلیارد دلاری به نام پروژه معدن جدید” El Teniente “است که توسعه آن باعث میشود تا 50 سال آینده این معدن تولید و بهره برداری داشته باشد
این عملیات توسعه انتظار می رود که در سال 2013 تکمیل شود، این عملیات هم بخشی از سرمایه گذاری های بلندپروازانه 10 ساله، 39 میلیارد دلاری در Codelco برای باز کردن پروژه های جدید و بازسازی معادن مسن تر است.
معدن دولتی دارای ذخایر مس زیاد است که 10 درصد از ذخایر معروف و معتبر شناخته شده در جهان را تشکیل می دهد و حدود 11 درصد کل تولید سالانه مس مس با تولید 1.8 میلیون تن تولید می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.