نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

احتمال ادامه شکوک در بازار سنگ آهن تا سال ۲۰۲۴

0 347

بزرگترین پورت سنگ آهن جهان انتظار صادرات بیشتری را از vale دارد.
در بازاری که همزمان با رکود جهانی غیرقابل پیش بینی در سال جاری روبرو بودیم، بزرگترین قطب صادرات آهن در جهان، افزایش قابل توجهی در حمل و نقل را نشان می دهد.
این کمبود تولید پس از فاجعه سد Vale SA در برزیل اتفاق افتاد که باعث شد که بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن هم پیش بینی کنند ,که 75میلیون تن کمبود تولید در بازار قطعی است.بر اساس آخرین گزارش های دولت استرالیا، این شوک عرضه تا سال 2024 می تواند ادامه داشته باشد.
راجر جانستون، مدیر اجرایی ادارۀ بنادر Pilbara، در مصاحبه ای گفت: “ما در حال جست و جوی پیدا کردن بنادر در کشورهای دیگر هستیم ” ، ” بنابراین قطعا برای 12 تا 18 ماه آینده فکر می کنم تعداد زیادی از مکان هایی مانند Pilbara پیدا خواهیم کرد.”
راجر جانستون عضو هیات نظارت بر سه بنادر از جمله بندر هیدلند، بزرگترین ترمینال صادرات عمده فروشی در جهان است و بیش از نیمی از سنگ معدن را در سال گذشته از طرف شرکت های بزرگ معدن مانند Fortescue, BHP Group ،Roy Hill Holdings Pty. صادر کرده است.
جانستون در ماه گذشته گفت:” بندر Hedland در حال آماده سازی برای حجم بالایی از صادرات است، زیرا تولیدکنندگان استرالیایی طیف وسیعی از پروژه های بازسازی را انجام می دهند”
‏Fortescue گفت: این هفته با پروژه 2.6 میلیارد دلاری Iron Bridge در استرالیا ادامه خواهد یافت همچنین با اضافه کردن معادل 20 میلیون تن کنسانتره مگنتیت – یک محصول با کیفیت بالا – به بازار با فروش اولیه از سال 2022 اضافه خواهد کرد.
‏Fortescue همچنین قصد دارد تا سال آینده معدن Eliwana به ارزش 1.3 میلیارد دلاری را افتتاح کند. شرکت BHP که بزرگترین معدنکار دنیا است در حال انجام پروژه 2/9 میلیارد دلاری در جنوب Flank است و RIO هم شروع به ساخت پروژه 2.6 میلیارد دلاری از معدن آهن کووداییدری است.
بر اساس گزارش دولت استرالیا، پروژه های متعددی در حال انجام مطالعات امکان سنجی است – از جمله پروژه ماریلانا Brockman Mining Ltd ، که انتظار می رود تولید آن در پنج سال آینده آغاز شود.
در این شرایط عرضه ، Rio در ماه پیش گفت:” اگر چه مشخص است که فاجعه برزیل اثرگذاری طولانی مدت خواهد داشت و بر بازار سنگ معدن تأثیر می گذارد، باید راه حلی پیدا کرد که تولید را در میان مدت افزایش داد” ، Fortescue همچنین اشاره کرد که معدن Eliwana آن ممکن است از سال 2020 به عرضه بازار کمک کند.
پیش بینی می شود که حجم صادرات استرالیا از 847 میلیون تن در سال 2019 به 874 میلیون تن در سال 2021 افزایش یابد، ظرفیت تولید این شرکت در سال 2018 به میزان 699 میلیون تن بوده که 654.7 میلیون تن آن صادرات سنگ آهن بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.