نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

افزایش بهای میلگرد در آسیا

0 143

رونق در بازار داخلی چین بهای میلگرد در آسیا را بالا کشیده است . آخرین برآوردها برای میلگرد با قطر ۱۶ تا ۲۰ میلیمتر ۵۰۶ دلار فوب چین بود که نسبت به برآوردهای قبل ۳ دلار افزایش داشته است . اغلب معاملات میلگرد برای ماه اکتبر در بازار فیوچرز شانگهای نیز در قیمت ۳ هزار و ۷۳۰ یوآن برابر با ۵۵۵ دلار بسته شده که آنهم در مقایسه با قیمت قبل ۱۳۶ یوآن افزایش نشان می دهد .

کارخانه ها در شرق چین پیشنهادهای خود را ۶۰ تا ۱۰۰ یوآن بالا برده اند ، در شمال این کشور هم گزارش افزایش ۵۰ یوآنی به گوش می رسد اما افزایش قیمت در شانگهای و هانگژو بین ۸۰ تا ۱۰۰ یوآن می باشد . در بازار خرده فروشی پکن بهای میلگرد ۱۸ تا ۲۵ میلیمتر ۴ هزار و ۱۱۵ یوآن تحویل درب انبار و ۱۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده است که نسبت به قبل ۶۰ یوآن افزایش یافته است . همین مسئله باعث شده برخی فروشندگان به هوای افزایش بیشتر قیمت ها دست از فروش بردارند .

در هنگ کنگ ، بدنبال روند روبه رشد قیمت ها در چین عرضه کنندگان اکراینی هم در شرایط بهتری قرار گرفته اند و خواهان قیمت های بالاتر هستند . قیمت مورد قبول برای میلگرد تولید ترکیه و چین در هنگ کنگ به ترتیب ۵۱۰ و ۵۴۰ دلار سی اف آر است که معادل ۵۰۷ و ۵۲۷ دلار فوب می باشد . میلگرد تولید قطر هم در آسیا این روزها مشتریان خاص خودش را دارد .

منبع استیل پرایس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.