نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

ناصر تقی زاده در گفتگو‌با معدن ۲۴خبر داد

چراغ سبز گلگهر به سه کشور همسایه برای سرمایه گذاری در زنجیره فولاد/آماده همکاری مشترک با عمانی ها هستیم

0 224

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی 4 سال آینده قابلیت تبدیل شدن به 10 شرکت برتر بین المللی در دنیا را درد.
ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنتی گل گهر در گفتگوی اختصاصی با معدن 24 گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی 4 سال آینده قابلیت تبدیل شدن به 10 شرکت برتر بین المللی در دنیا را دارد و سهام آن می تواند در بورس های بین المللی عرضه شود.
وی تصریح کرد: برنامه داریم بزودی گل گهر را به یک دانشگاه تبدیل کنیم و بومی سازی و تولید قطعات مصرفی خطوط تولید در شهرستان سیرجان در دستور کار قرار گرفته است.
تقی زاده خاطرنشان کرد:
در سال 98 جهش تولید نخواهیم داشت و حداکثر یک میلیون تن به ظرفیت فعلی افزوده خواهد شد اما در سال 99 بین 7 تا 8 میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی افزوده خواهد شد.
وی گفت: آغاز عملیات اجرایی و توسعه طرح تیتانیوم کهنوج، برنامه تولید 100 هزار تن آهن اسفنجی با وش کوره های تونلی در اندیمشک و برنامه احداث گندله در خرامه استان فارس از برنامه های اصلی این شرکت در سال 98 است.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: توجه بازارهای منطقه بخصوص عمان، عراق و سوریه بطور جدی در ستور کار قرار گرفته است بطوریکه این شرکت آماده تامین آهن اسفنجی در عمان است و می توانیم از ظرفیت 4.5 میلیون تنی این محصول در گل گهر در بازارهای صادراتی استفاده کنیم.
تقی زاده گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر آمادگی خود را برای صادرات 700 هزار تن میلگرد به عراق و سوریه اعلام می کند و در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب آمادگی سرمایه گذاری فولادی در این کشور هستیم.
وی در ادامه اظهار داشت: سرمایه گذاری مشترک 10 میلیون تنی فولاد در چابهار با سه شرکت گل گهر، چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان متوقف شده است و اقدامات مطالعاتی در حال انجام است.
تقی زاده افزود: برنامه ریزی برای سرمایه گذاری بون مرزی باید بطور جدی از سوی شرکت های معدنی و فولادی در دستور کار قرار گیرد. در این راستا گل گهر آماده همکاری و سرمایه گذاری مشترک در سایر کشورها در بخش معدن و صنایع معدنی است.
وی تصریح کرد: توسعه صادرات جز برنامه اصلی شرکت گل گهر است اما دولت باد تضمین های لازم را در خصوص سرعت بخشی به صادرات پایدار فولاد و محصولات معدنی در بنگاه های خصوصی را بدهد تا آسودگی خاطر در این حوزه ایجاد شود.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: تضمین پایدار صادرات محصولات فولادی و معدنی از سوی دولت به بنگاه ها سبب می شود تا شرکت های فولادی نسبت به تاوم قراردادهای بلند مدت اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.