نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

چرخش محصولات گلگهر به سمت بازار صادراتی

0 381

رشد فروش در گل گهر همچنن ادامه دارد.
شرکت صنعتی و معدنی گلگهر در آخرین گزارش تولید و فروش ماهانه فروردین ماه خود موفق به فروش 894 میلیارد تومان شده است و در ماه گذشته شرکت تواسته است 693 میلیارد تومان را به فروش برساند. گزارش ریالی شرکت حاکی از این است که نسبت به ماه گذشته شرکت با 24 درصد افزایش همراه بوده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 58 درصدی را نشان میدهد.
مقادیر فروش شرکت در فروردین ماه نسبت به ماه گذشته 7 درصد افزایش داشته است و به طور کلی 1114 هزار تن محصول به فروش رسانده است. بیشترین حجم فروش مربوط به گندله می باشد که روی هم رفته به عدد 988 هزار تن می رسد. در مدت مشابه سال گذشته نیز شرکت موفق به فروش 1330 هزار تن محصول شده است که حاکی از کاهش 16 درصدی در مقادیر فروش می باشد.
در قسمت نرخ ها نیز، در ماه جاری نرخ کنسانتره سنگ آهن داخلی حدود 7 درصد و کنسانتره سنگ آهن صادراتی حدود 4 درصد افزایش داشته است. نرخ فروش گندله نیز با 6 درصد افزایش به رقم 8،318،000 ریال به ازای هر تن فروش رفته است. آمار های فروردین نشان میدهد که حدود 12 درصد سبد فروش محصولات این شرکت را صادرات تشکیل میدهد این در حالی است که در طی سال مالی گذشته روی هم رفته سهم صادرات از کل سبد محصول حدود 6 درصد بوده است.
بررسی گزارش فوق نشان می دهد که تغییرات همسو در حجم فروش و نرخ های فروش توانسته است درآمد های حاصل از فروش را افزایش دهد.
نکات کلی گزارش:
افزایش 24 درصدی مبالغ فروش فروردین ماه نسبت به ماه قبل
افزایش 7 درصدی مقادیر فروش نسبت به ماه قبل
افزایش 58 درصدی مبالغ فروش نسبت به مدت مشابه سال گذشته
افزایش سهم صادرات محصول در فروردین ماه.

منبع http://madan24.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.