نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

قیمت و بازار لیتیوم رو اینجا ببینید

0 3,953

ظرفیت باتری اتومبیل های الکتریکی از سال گذشته دو برابر شده است.
به گزارش معدن ۲۴،شرکت باتری های فلزی Adams می گوید که در ماه مارس 2019، ظرفیت باتری از اتومبیل های برقی (از جمله هیبریدی) در سراسر جهان نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ، تقریبا دو برابر شده.
شرکت تحقیقاتی هلندی-کانادایی که ثبت اختراعات EV و مواد شیمیایی باتری را در بیش از 80 کشور را بر عهده دارد، می گوید GWh9.76 ظرفیت باطری EV را در سراسر جهان 94درصد نسبت به سال پیش افزایش داشته است،
این افزایش ظرفیت باتری قابل توجه است، به خصوص هنگامی که فروش جهانی EV نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود 25 درصد افزایش یافته است، و تعداد بیشتری از باتری های EV فروخته شده با ظرفیت بالا مانند (Tesla Model 3) بودند .
شرکت Adamas می گوید : براساس داده هایی که در مقاله ماهانه Capacity Ev گفته شده بود، متوسط باتری های فروخته شده برای استفاده در اتومبیل های الکتریکی در ماه مارس در مقایسه با سال 2018 معادل 55درصد بیشتر بوده است.
با وجود افزایش تقاضای جهانی برای وسایل نقلیه با باتری لیتیوم، قیمت لیتیوم همچنان تحت فشار است. شاخص قیمت لیتیوم که توسط تحقیقات زنجیره ی تامین عرضه و شرکت مشاوره Minecraft Intelligence Benchmark اندازه گیری شده است ، در ماه آوریل قیمت آن کاهش داشته که این کاهش قیمت در مقایسه با سال گذشته 38 درصد است.
قیمت آزاد کربنات لیتیم که از زمین های نمکی آمریکای جنوبی صادر می شود، در حال حاضر 12،750 دلار در هر تن است، در حالی که کنسانتره اسپودومن (6 درصد اکسید لیتیوم) که از معادن لیتیوم سنگ سخت در استرالیا استخراج میشود قیمت آن 640 دلار در هر تن است ،که نشان میدهد قیمت آن تا این لحظه ازسال 2019 ، 27درصدکاهش داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.