نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

‎تاثیرات جنگ تجاری چین و آمریکا بر قیمت فلزات

0 591

‎تاثیزات جنگ تجاری چین و آمریکا بر قیمت فلزا
‎طبق صحبت ها در همایش هنگ کنگ در این هفته ، مناقشات تجاری بین چین و ایالات متحده عامل اصلی نوسان در قیمت فلزات است و شرکت های بازرگانی در شرایط ورشکستگی باقی مانده اند.
‎وخامت مذاکرات تجاری بین این دو کشور در این هفته به بازارهای مالی جهانی کشیده شد، زیرا سرمایه گذاران با شرایطی نامساعدتر ، به جای پایان دادن به یک جنگ تجاری 10 ماهه بین دو اقتصاد بزرگ جهان، مواجه شدند.
‎مقامات تجاری ایالات متحده روز دوشنبه گفتند که چین از تعهداتی که در طول مذاکرات با ایالات متحده داده بود ، سرپیچی کرده است، باعث شده است که دونالد تروپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، تعرفه های اضافی را برای کالاهای چینی که قرار است در روز جمعه اجرا شود، اعمال کند.
‎دیوید ویلسون، استراتژیست معدن در Freepoint Commodities، گفت که تجدید تنش های تجاری منجر به تشدید شرایط معاملاتی در بازارهای فلزات شده است.
ویلسون در سخنرانی در رویداد هفته آسیا در هنگ کنگ گفت: “این اتفاق ها به شدت در بازار تاثیر گذار است، و ما منتظر واکنش بعدی ترامپ هستیم تا بتوانیم روند بازار را پیش بینی کنیم.”
ژوئن گذشته زمانی که اولین تنش های تجاری بین چین و آمریکا به وجود آمد قیمت مس در بورس فلزات لندن ۲۰درصد کاهش یافت و قیمت ها که در ماه ژوئن حدود 7,350 دلار در هر تن بود ، در ماه آگوست به کمتر از 6000 دلار در هر تن رسید.در روز سه شنبه، شاخص قیمت LME مس 1.1 درصد کاهش یافت و به 6.166 دلار به ازای هر تن رسید
در نظرسنجی که از اعضای مخاطبان در کنفرانس هفته آسیا انجام شد، 57 درصد افراد گفتند که انتظار می رود تنش های تجاری و خطرات سیاسی، موضوع شماره یک در بازار فلزات امسال باشد.

منبع Madan24

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.