نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

گزارش فروش 681 میلیارد تومان چادرملو در فروردین ماه/قیمت فروش گندله و کنسانتره را اینجا ببینید

0 215

شرکت چادر ملو در آخرین گزارش تولید و فروش ماهانه فروردین ماه خود موفق به فروش 681 میلیارد تومان شده است این در حالی است که در ماه مالی گذشته شرکت توانسته است 723 میلیارد تومان را به فروش برساند. به گزارش معدن ۲۴گزارش ریالی شرکت حاکی از این است که نسبت به ماه گذشته با 6 درصد کاهش همراه بوده است. از رقم فوق، 271 میلیارد تومان مربوط به کنسانتره سنگ آهن، 228 میلیارد تومان مربوط به فروش فولاد است و میزان فروش گندله به 167 میلیارد تومان رسیده است. همچنین در مدت مشابه سال گذشته 328 میلیارد تومان از محل فروش محصولات به فروش رسانده است که در سال جاری بیش از 107 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
مقادیر فروش محصولات شرکت در فروردین ماه نسبت به ماه گذشته 36 درصد افزایش داشته است و به 1226 هزار تن رسیده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد رشد داشته است. مقدار فروش کنسانتره به 476هزار تن رسیده است که تقریبا معادل متوسط مقادیر فروش در ماه های گذشته می باشد. فروش گندله نیز به 193 هزار تن رسیده است که نسبت به ماه گذشته 31 درصد افزایش داشته است.اما میزان فروش فولاد 44 درصد کاهش نسبت به ماه قبل داشته است و به 58 هزار تن رسیده است.
در قسمت نرخ ها نیز، در ماه جاری نرخ کنسانتره آهن بدون تغییر نسبت به ماه گذشته 5،698،241 ریال به ازای هر تن گزارش شده است. نرخ گندله نیز معادل 8،677،882 ریال می باشد اما نرخ فروش فولاد با افزایش 10 درصدی به 38،973،882 ریال به ازای هر تن رسیده است.
بررسی گزارش فوق نشان می دهد که تاثیر مدت زمان عملیات در فروردین ماه بر مقادیر فروش شرکت تاثیری نداشته است و شرکت توانسته است بیش از متوسط سال گذشته به فروش برساند. بیشترین مبالغ فروش شرکت مربوط به آذر ماه سال گذشته است که البته با ارقام سال جاری فاصله قابل توجهی دارد. هرچند در بررسی و مقایسه، شرکت تقریبا به میزان متوسط فروش ماهانه، محصول به فروش رسانده است.
نکات کلی گزارش:
کاهش 6 درصدی مبالغ فروش فروردین ماه نسبت به ماه قبل
افزایش 107 درصدی مبالغ فروش نسبت به دوره مشابه سال قبل
افزایش 10 درصدی نرخها نسبت به ماه قبل
افزایش 93 درصدی نرخ ها نسبت به متوسط نرخ سال قبل./ سهیل محمودی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.