نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

کاهش 80 درصدی فروش فروردین ماه ملی مس ایران نسبت به ماه گذشته /کاتد هر تن۷۲ میلیون تومان

0 326

شرکت ملی مس در آخرین گزارش تولید و فروش ماهانه فروردین ماه خود موفق به فروش 337 میلیارد تومان شده است این در حالی است که در ماه گذشته شرکت توانسته است 1826 میلیارد تومان را به فروش برساند. گزارش ریالی شرکت حاکی از این است که نسبت به ماه گذشته با 80 درصد کاهش همراه بوده است. همچنین در مدت مشابه سال گذشته 96 میلیارد تومان از محل فروش محصولات به فروش رسانده است که در سال جاری بیش از 250 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
مقادیر فروش محصولات شرکت در فروردین ماه نسبت به ماه گذشته 80 درصد کاهش داشته است و به 9828 تن رسیده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 827 درصد رشد داشته است. مقدار فروش کاتد 3768 تن و سایر محصولات 6060 تن می باشد که از متوسط فروش در سال گذشته 60 درصد پایینتر می باشد.
در قسمت نرخ ها نیز، در ماه جاری نرخ کاتد با افزایش 5 درصدی نسبت به ماه گذشته 646،363،854 ریال به ازای هر تن گزارش شده است. هم اکنون در بورس کالا نرخ فروش کاتد به 72 میلیون تومان به ازای هر تن رسیده است. اگرچه سایر محصولات تغییر چندانی نداشته است.
بررسی گزارش فوق نشان می دهد که تاثیر مدت زمان عملیات در فروردین ماه بر مقادیر فروش شرکت تاثیر قابل توجهی داشته است هرچند نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان فروش شرکت بیشتر شده است. میزان تقاضا و همچنین حجم فروش نیز نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش داشته استانتظار می رود با ادامه روند فروش در مقادیر و نرخ ها در اردیبهشت ماه، گزارش فروش ویژه ای در ماه آینده ارائه شود.
نکات کلی گزارش:
کاهش 80 درصدی مبالغ فروش فروردین ماه نسبت به ماه قبل
افزایش 250 درصدی مبالغ فروش نسبت به دوره مشابه سال قبل
افزایش 5 درصدی نرخ کاتد و ثبات سایر نرخ ها نسبت به ماه قبل
افزایش 88 درصدی نرخ ها نسبت به متوسط نرخ سال قبل.

منبع madan24.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.