نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

ریزش پی در پی قیمت جهانی فلزات

0 474

جنگ تجاری، قیمت های مس، نیکل و روی را در دنیا کاهش می دهد.
در حالی که چین و آمریکا همچنان در جنگ تجاری به سر میبرند ، قیمت مس در روز دوشنبه ، به پایین ترین سطح خود در 15 هفته گذشته رسید. قیمت، در بازار معاملات مس برای تحویل در ماه ژوئیه 709 دلار به ازای هر پوند (5972 دلار در هر تن) تعیین شد و این درحالی است که ذخایر انبار از جمعه 2.4 درصد کاهش یافته است.
به گزارش معدن ۲۴،قوانین جدید تعرفه 25 درصدی مربوط به 60 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از آمریکا است که شامل سنگ های قیمتی مثل الماس و زمرد، سنگ آهن، نیکل، روی و تیتانیوم است. لیتیوم جزو تعرفه های جدید قرار نگرفت.
در روز جمعه، ایالات متحده آمریکا تعرفه هایی را به مبلغ 200 دلار از واردات چینی با تقریبا 6000 محصول افزایش داد یعنی در حال حاضر تعرفه به 25 درصد افزایش یافته، که قبلا 10 درصد بوده است. ایالات متحده حدود 540 میلیون دلار کالای وارداتی از چین دارد ، در حالی که پکن همین مقدار کالا را به ارزش 120 میلیون دلار به آمریکا صادر میکند.
چین تقریبا نیمی از مس جهان را وارد می کند و رشد اقتصادی کشور نیز پیش از شروع اختلافات تجاری در مورد چشم انداز فلزات صنعتی رو به کاهش بود.
ماشین و الکترونیک
چین همچنین وظایف بیشتری را در زمینه الکترونیک و لوازم خانگی از جمله دوربین های تلویزیونی، تجهیزات مخابراتی و مایکروویو دارد.
در یادداشت هفته گذشته، اشاره کردیم که یک سری از فلزات خاص “خیلی بیشتر در معرض اختلال به تجارت ایالات متحده و چین نسبت به دیگران هستند.” با توجه به اینکه این الکترونیک حدود 30 درصد کل واردات ایالات متحده از چین را تشکیل می دهد، شرکت تحقیقاتی می گوید، نوسانات قیمت فلزات به طور گسترده در بخش الکترونیک تاثیر می گذارد ، بویژه قلع که در معرض خطر نوسانات قیمتی است.
به جز آلمینیوم ، قیمت فلزات پایه در روز دوشنبه کاهش یافت و قیمت سرب به پایین ترین قیمت سه ساله خود رسید، همچنین این قیمت ها نشان می دهد فروش خودرو در چین در ماه آوریل از سال گذشته به میزان 14.6 درصد کاهش یافته است.

منبع com.Madan24com.Madan24Madan24

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.