نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

بزرگ‌ترین طرح فرآوری سنگ آهن های هماتیت جنوب کشور رونمایی می شود

0 431

هضت فرآوری هماتیتهای استانهای جنوبی کشور با تمرکز بر استان هرمزگان تحت عنوان طرح منهاج تهیه و در کارگروه احیاء، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ارائه شد.

به گزارش معدن ۲۴ و به نقل از انجمن سنگ آهن ایران ،از آنجا که توجه به ذخایر سنگ آهن هماتیت همواره مورد تاکید انجمن سنگ آهن ایران بوده است، از اوایل سال 97 موضوع نهضت فراوری هماتیت¬های استان هرمزگان توسط انجمن سنگ آهن ایران مطرح گردید. این موضوع در تاریخ 10/06/97 در کارگروه احیاء، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در قالب یک طرح ارائه و خوشبختانه مورد توجه کارگروه واقع شد. نهایتاً در اسفند ماه 97 مقرر شد انجمن سنگ آهن ایران متولی ایجاد هماهنگی و ارائه مدل برای انجام این مهم باشد.
پس از برگزاری جلسات متعدد و تحلیل اطلاعات معادن منطقه و همچنین سفر به استان و تنظیم جلسات با صاحبان معادن، طرح اولیه اجرایی تهیه شد و سناریوی مناسب پس از برگزاری جلسات مجزا با مجموعه شرکت ¬ها و معادن تاثیر گذار مشخص شد.
دیروز طرح مدیریت نهضت فرآوری هماتیت های استانهای جنوبی کشور با تمرکز بر استان هرمزگان تحت عنوان طرح منهاج تهیه و در کارگروه احیاء، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ارائه شد.
انجمن سنگ آهن ایران ضمن تشکر از اعتماد کارگروه و همکاریهای بی دریغ دکتر عظیمی به عنوان مجری این طرح در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و مساعدتهای سازمان صمت و خانه معدن استان هرمزگان خصوصاً معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی این استان، امیدوار است آخرین هماهنگی ها برای اجرایی شدن این طرح ملی به سرعت به انجام برسد و شاهد رونمایی از طرح منهاج به عنوان بزرگترین طرح ملی فراوری هماتیت¬های منطقه جنوب کشور باشیم. از ویژگی های مهم این طرح ملی ، اجرای آن توسط بخش خصوصی است که بر اهمیت و امتیاز آن خواهد افزود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.