نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

محدودیت عرضه بهای سنگ آهن را افزایش داد

0 446

بازار سنگ آهن وارداتی به آسیا در قیمت بالای ۱۰۰ دلار /تن باقی مانده و کارخانه ها هم با کاهش سطح موجودی مواجه هستند . آخرین برآوردها برای سنگ آهن ایندکس ۶۲ درصد وارداتی شمال چین ۱۰۱ دلار سی اف آر بوده است که بدلیل تعطیلات سنگاپور ۶۰ سنت نسبت به آخرین برآوردها افزایش نشان می دهد .

کارخانه های چینی مجبور به خرید از بنادر هستند زیرا اغلب آنها با کاهش موجودی سنگ آهن روبه رو شده اند و ضمناً قیمت محموله های موجود در بنادر ارزانتر از محموله های دریائی است . بالا رفتن تقاضا و محدودیت در عرضه قیمت کلیه گریدهای سنگ آهن پریمیوم را هم افزایش داده و هیچ محموله ارزان قیمتی برای معامله در دسترس نیست . قیمت های گریدهای معمولی هم که بطور عادی شامل تخفیف می شدند در حال حاضر روبه افزایش است . همه این موارد در حالیست که گریدهای پائین هم با محدودیت در عرضه روبه رو هستند و مصرف کنندگان مجبور به کاربرد گریدهائی هستند که قبل از این استفاده نمی کردند .

گویا مصرف کنندگان نهائی در شمل چین موفق به یافتن جایگزین های سنگ آهن با آلومینای پائین برزیل شده اند اما عرضه کنسانتره داخلی جوابگوی این حجم از افزایش تقاضا نیست . اگرچه بهای سنگ آهن فاین در حال افزایش است اما سنگ آهن لامپ این روند افزایشی رو طی نمی کند . آخرین برآوردها برای سنگ آهن لامپ پریمیوم ۳/ ۳۲ سنت /تن است که حتی درصدی کاهش هم داشته است .

منبع http://steelprice.ir/?p=2374

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.