نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

ترکیب انرژی و معدن راهکار توسعه اقتصادی کشور است

0 161

حسینی تصریح کرد: «مرکز پژوهش های مجلس اخیرا گزارشی مبنی بر امکان سنجی جایگزینی درآمدهای نفتی در بودجه سالانه منتشر کرده و سعی شده منابع جایگزین درآمدهای نفتی پیش بینی شود ولی دوستان فراموش کرده اند که درآمدها نباید تنها ریالی باشد و به درآمد دلاری نیز نیاز داریم.»

وی با اعتقاد بر اینکه باید با درآمد نفتی، اقتصاد غیر نفتی را بسازیم، گفت: «اقتصاد صنعتی با پایه نفتی، کشور را می سازد. بنده سال ها در حال پیگیری تلفیق معدن و انرژی هستم. ایران ششمین کشور دارنده معدن و از طرفی دارنده بالاترین ذخایر گازی است و گاز ذاتا در ایران ارزان است.»

حسینی که از پایه گذاران انجمن صادرکننده فراورده های نفتی است، ادامه داد: «باید به دنبال استراتژی تلفیق معدن و انرژی باشیم و این همان کاری است که در صنعت فولاد انجام می دهیم.»

وی خاطرنشان ساخت: «ظرفیت تولید سنگ آهن در کشور بیشتر است. چین با وجود اینکه منابع سنگ آهن ندارد ولی با واردات این محصول از استرالیا، در حال رقابت جهانی با ایران است.»

حسینی افزود: «چینی ها کارخانه تولیدی در دنیا هستند؛ بدون شک ما هم ظرفیت تبدیل به کارخانه تولید در خاورمیانه را دارا هستیم. در صنایع سنگین هیچ کشوری با ایران توان رقابت ندارد. ترکیه رقیب جدی ما بود ولی در سال 2017 بازار فلزات و مصاح ساختمانی را از آن خود کردیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.