نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

همتی خبر داد:

پیمانکار “گروه ب” معادن سنگان مشخص شد/ سنگان 1300 میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی جذب می کند

0 210

علی همتی مدیر مجتمع سنگان با اعلام این خبر تصریح کرد: ظهر امروز برنده مناقصه عملیات بهره برداری، استخراج و باطله برداری سنگ آهن برای یک دوره پنجساله مشخص شد.

همتی افزود: با بررسی های انجام و انجام تشریفات قانونی، گروه ب متشکل از اُپال کانی پارسیان و آسفالت طوس به عنوان برنده فراخوان مناقصه شناخته شدند.

وی با تاکید بر اینکه نتایج سرمایه گذاری برای اجرای عملیات فوق، نصیب زنجیره فولاد کشور می شود، گفت: اکنون با مشخص شدن نتیجه گروه ب، بخشی از دغدغه تامین خوارک برای کارخانه های کنسانتره سنگ آهن و در ادامه کارخانه های گندله سازی تا تولید شمش برطرف می شود.

همتی یادآور شد: در اردیبهشت ماه مجتمع سنگ آهن سنگان، آگهی فراخوان عملیات بهره برداری، استخراج و باطله برداری سنگ آهن را در دو گروه “الف” (ناحیه مرکزی و بخشی از ناحیه غربی) و “ب”(ناحیه غربی) به فراخوان گذاشت که شامل دو مناقصه عمومی یک مرحله ای به همراه ارزیابی کیفی بود.

مدیر مجتمع سنگان همچنین گفت: به رغم اینکه پاکت های گروه الف ماه گذشته باز شد اما به سبب نقص مدارک،‌ برنده آن گروه مشخص نشده و باید منتظر طی مراحل قانونی باشیم.

همتی با اعلام اینکه امروز سنگان از بزرگ ترین معادن سنگ آهن کشور است، تاکید کرد: با مشخص شدن برنده گروه الف، مجتمع سنگان قادر خواهد بود سالانه تامین 40 میلیون تن خوراک کارخانه های فراوری سنگ آهن را برعهده گیرد.

مدیر مجتمع سنگان با تاکید بر اینکه این میزان خوراک نیاز به استخراج و باطله برداری سالانه 120 میلیون تن ماده معدنی دارد، افزود: مجتمع سنگان برای تحقق این اهداف در مدت 5 سال، بیش از 1300 میلیارد تومان سرمایه از بخش خصوصی جذب می کند.

همتی خاطر نشان کرد: این مجتمع نقش قابل توجهی در تامین خوراک زنجیره فولاد و تحقق اهداف طرح جامع فولاد ایفا می کند.

منبع ایمیدرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.