نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

توسعه واحدهای فولادسازی و تولید نورد، اولویت نخست مدیرعامل جدید فولاد خراسان

0 162

«کسری غفوری»‌ که روز گذشته به عنوان مدیرعامل جدید فولاد خراسان منصوب شده، در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن 24، برنامه نخست خود را به ظرفیت کامل رساندن تولید در این شرکت عنوان کرد.

وی امروز (یکشنبه)‌در این گفت وگو بیان داشت:‌اکنون واحدهای فولادسازی شماره یک و دوی این شرکت هر یک به ظرفیت اسمی 720 هزار تن، با حدود 70 درصد ظرفیت خود کار می کنند و تلاش می کنیم تا آنها را دستکم به 90 درصد ظرفیت اسمی ارتقا دهیم.
مدیرعامل فولاد خراسان خاطرنشان کرد:‌تحقق این هدف مهم منوط به تامین مواد اولیه مورد نیاز از سوی شرکت های گندله سازی و کنسانتره سازی است.
وی ادامه داد: خط تولید نورد این شرکت نیز با ظرفیت اسمی سالیانه 620 هزار تن، اکنون با حدود 75 درصد ظرفیت اسمی خود کار می کند و در نظر داریم تا ظرفیت آن را به بیش از 90 درصد برسانیم؛ در این زمینه نیز تامین مواد اولیه تعیین کننده است.
غفوری یادآور شد: این روزها تامین مواد اولیه کنسانتره به دغدغه اصلی همه شرکت های فولادسازی تبدیل شده است.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های خود در بحث توسعه شرکت، گفت:‌یکی از معضلات این مجموعه، راه اندازی کارخانه تولید کنسانتره سازی سنگان به ظرفیت 2.5 میلیون تن است که اکنون تنها 20 درصد پیشرفت داشته است.
این مقام مسئول اضافه کرد: ‌در این زمینه، اوایل هفته آینده بازدید از کارخانه یاد شده را در برنامه خواهیم داشت تا بتوانیم برای استارت توسعه این مجموعه برنامه ریزی داشته باشیم.

** جانشین پروری درون سازمانی
وی، از جانشین پروری درون سازمانی به عنوان یکی دیگر از دغدغه های خود در فولاد خراسان یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه بدنه نیروی انسانی این مجموعه جوان و مستعد است، از تجارب ارزشمند علمی و تخصصی پیشکسوتان و باتجربه ها استفاده خواهد شد.
غفوری اظهار داشت:‌ در زمینه مسئولیت های اجتماعی در منطقه و استان نیز با توجه به اینکه شرکت فولاد خراسان ما بین دو شهرستان فیروزه و نیشابور واقع شده، مسئولیت هایی بر عهده دارد.
وی توضیح داد: ‌استاندار خراسان رضوی طرحی تحت عنوان «مثلث اقتصادی و فرهنگی استان» در برنامه دارد که در آن شرکت فولاد خراسان به عنوان مُعین منطقه است و مسئولیت هایی بر عهده دارد؛ در این زمینه جلسه ای با مسئولان استانداری برگزار شده و مقرر است در جلسه ای دیگر درخصوص این مسئولیت ها و نحوه اجرای آنها به بحث و تبادل نظر بنشینیم.
مدیرعامل فولاد خراسان با تاکید بر اهمیت توسعه فولاد در شرق کشور، بیان داشت: ‌با توسعه و پیشرفتی که فولاد خراسان در پیش گرفته، تحقق این مهم در کوتاه مدت با توسعه واحد سنگان و در بلندمدت با توسعه طرح فولادسازی «ب»‌ این مجموعه در کنار واحد فعلی برنامه ریزی شده است.
برپایه این گزارش، غفوری پیش از این در سمت های مختلفی همچون رئیس و عضو هیات مدیره فولاد اکسین، رئیس هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی سنگان گروه توسعه ملی و عضو هیات مدیره نفت ایرانول مشغول به فعالیت بوده و آخرین سمت وی مدیرعامل گروه ملی فولاد ایران به مدت بیش از یک سال بوده است.
پایان خبر/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.