نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت ملی مس ایران:

با برنامه‌ریزی‌های مدون به اهداف توسعه‌ای خود می‌رسیم

0 170

مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت ملی مس ایران گفت: شرکت ملی مس در تلاش است با وجود شرایط سخت اقتصادی، با برنامه‌ریزی درست و به موقع به اهداف خود در سال 1402 دست یابد.

سعد عبدی ، اظهار داشت: دومین همایش صنایع فلزی غیر آهنی طبق برنامه‌ریزی شرکت ملی مس با محوریت فرصت‌ها و چالش‌های صنایع غیر آهنی، وضعیت عمومی صادرات کشور، مسائل زیست‌محیطی و بورس کالا برگزار شد. توسعه در هر کشوری شامل سه رکن اساسی اقتصاد، اجتماع و محیط زیست است و مسئله زیست‌محیطی به عنوان اهرمی از توسعه قلمداد می‌شود که در دو روز متوالی همایش مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: هدف اصلی این همایش، ایجاد فضای مناسب برای معرفی شرکت ملی مس در جهان بود. ما در این شرکت دارای کل زنجیره مس از معدن تا محصول نهایی هستیم. علی‌رغم تمام تحریم‌ها و بدترین شرایط اقتصادی حاکم در کشور، در سال جاری بر اساس شناختی که از بازارهای جهانی داشتیم توانستیم با برنامه‌ریزی درست، از این شرایط سربلند بیرون بیاییم. وظیفه اصلی ما در واحد برنامه‌ریزی و نظارت، برنامه‌ریزی و کنترل تولید و نظارت بر عملکرد واحد بازاریابی و فروش است. وظیفه دیگر واحد برنامه‌ریزی، تحلیل بازار دنیا و ارائه برنامه به واحدهای فروش و تولید است تا بتوانند خود را با افق‌های وسیع‌تری مقایسه کنند. شرکت ملی مس به عنوان یک شرکت بی‌رقیب، دارای مجتمع‌های فعال بزرگی مانند مجتمع مس سرچشمه، سونگون، میدوک و شهربابک است؛ علاوه بر این، معادنی مانند دره‌زار، دره‌آلو، دره زرشک یزد و چاه فیروزه در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید و معادنی دیگری که در حال بررسی و عملیات اکتشاف هستند، همگی نشان از یک برنامه‎‌ریزی مدون تا سال 1402 دارند. ما باید در سال 1402 به تولید  45 هزار تن مس محتوی برسیم، از طرف دیگر، برای سال 1405 برنامه تولید 600 هزار تن کاتد را در دستور کار داریم.

منبع فلزات آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.