نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

روند قیمت ها در بازار فولاد بررسی شد

0 207

بازار بیلت و میلگرد با مازاد عرضه نسبت به تقاضا مواجه است که مانع از رشد قیمت ها گشته است، اگرچه برخی فولادسازان قیمت های فعلی را کف قیمتی می دانند اما خریداران به دنبال نرخ های کمتر هستند.

بهای بیلت CIS در آخرین ارزیابی ۳۴۹.۵ دلار فوب دریای سیاه ارزیابی شد در حالی که تقاضای کمی وجود دارد و بازار آرام و حجم معاملات اندک است.

خریداران به دنبال بیلت ۳۴۵ دلار فوب هستند ولی با توجه به افزایش قیمت قراضه وارداتی به ترکیه، با حدود ۵ دلار افزایش به ۲۲۸ دلار تحویل ترکیه رسیده است. برخی از فولادسازان قیمت های بالاتر اعلام می کنند که البته خریدی انجام نشده است.

مصر احتمالا از اواسط اکتبر تعرفه وارداتی ۱۵ درصدی بر بیلت اعمال می نماید و به شدت در حمایت از فولادسازان داخلی با کاهش هزینه گاز و اعمال تعرفه، تلاش می کند.

۱۴ هزار تن ‌‌میلگرد ترکیه با بهای ۴۰۰ دلار فوب به اتحادیه اروپا صادر شد و علی رغم پرداخت ۲۵ درصد عوارض واردات به اروپا قیمت ها رقابتی است.

در حالیکه مصرف داخلی امارات برای میلگرد به شدت افت کرده است و امارات استیل ۶۰ دلار در تن بهای میلگرد را کاهش داد و در تلاش برای صادرات بیلت و میلگرد به سایر کشورها به ویژه شرق آسیا و چین هستند.

در روسیه با آغاز زمستان از یک ماه دیگر مصرف داخلی ناچیز خواهد بود و فشار بر عرضه ایجاد خواهد کرد.

ورق گرم HRC برای تحویل ژانویه، ۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار فوب دریای سیاه معامله می شود. روسیه چند محموله را به بهای ۴۲۲ تا ۴۳۰ دلار CFR ویتنام و ۴۳۰ دلار CFR آفریقا فروخت.

بهای ورق سرد CRC با ۲۵ دلار افت به ۴۶۰ دلار فوب دریای سیاه رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.