نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

پیام مهم سخنرانان ششمین کنفرانس استیل پرایس

0 275

ششمین همایش استیل پرایس در هتل استقلال برگزار شد

همایش استیل پرایس، در تاریخ 21 مهر ماه در سالن دریای نور هتل استقلال با حضور بزرگان صنعت فولاد ایران برگزار شد.

این همایش ساعت 9 صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و مجری برنامه ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان، کنداکتور برنامه را بررسی کرد.

این همایش با موضوع “نوآوری در زنجیره فولاد” و با حضور بازیگران اصلی این صنعت برگزار می‌شد. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه سپاهان، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، مدیر عامل شرکت آهن آنلاین ، مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان و معاون وزارت صنعت و معدن از سخنران کلیدی و مهم این همایش بودند.

محوریت اصلی سخنرانی‌های مهمانان این همایش، با توجه به موضوع اصلی، بر اساس دستاوردهای نوآوری محور بود.

از مهم ترین نکاتی که سخنرانان این همایش به آن اشاره کردند، ارتقاء ایران از رتبه سیزدهم به یازدهم در بین تولیدکنندگان فولاد جهان بود که توسط خداد غزیب پور، معاون وزیر صمت بیان شد. وی در بخش دیگری از سخنرانی خود، به رشد 3 درصدی جهان در حوزه فولاد و رشد شش درصدی ایران در این صنعت اشاره کرد.

حمیدرضا عظیمیان نیز، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، به عنوان یکی از سخنرانان دیگر، از همکاری این شرکت با هفت استارتاپ و سرمایه گذاری فولاد مبارکه در این استارتاپ ها خبر داد. از دیگر مباحثی که وی به آن پرداخت می‌توان به فروش شش ماهه نخست امسال اشاره کرد، وی اضافه کرد سال گذشته به دلیل تحریم‌ها تنها به 65 درصد از هدف مالی خود رسیدیم، اما امسال در شش ماهه نخست، به فروشی برابر با سال پیش دست پیدا کردیم.

در بخشی از این همایش منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، به عنوان مرد سال فولاد ایران معرفی شد.

منصور یزدی زاده در این همایش به سخنرانی پرداخت، که در سخنان خود به تحت شعاع قرار گرفتن فعالیت فولادسازان ایران به وسیله خام فروشی اشاره کرد و اظهار داشت: امیدوار هستیم تعرفه صادرات مواد اولیه افزایش یابد تا خیال فولادسازان راحت شود.

در بخش دیگری از این همایش بهراد منتظری، مدیرعامل آهن آنلاین، به سخنرانی پرداخت و با اشاره به لزوم شفاف سازی در زنجیره فروش و حذف واسطه‌ها، با ارائه آمار به حضور مخرب این واسطه‌ها در بازار ایران اشاره کرد.

بهراد منتظری بیان کرد: نوسانات ارزی در ایران، باعث می‌شوند واسطه‌های انباردار به واسطه‌های انبارکن تبدیل شود و این مساله منتج به سوء استفاده این واسطه‌ها از بازار می‌شود.

منتظری با اشاره به اینکه آهن آنلاین با ارائه رایگان و شفاف قیمت محصولات فولادی، باعث حذف واسطه‌های خرد در بازار شده است، از تولیدکنندگان درخواست کرد، تا با همکاری با واسطه‌های شفاف، واسطه‌های بزرگ انبارکن را هم از زنجیره توزیع فولاد حذف کنند.

در حاشیه این رویداد، کتاب فرآیندهای تولید آهن اسفنجی و چدن مذاب رونمایی شد. جواد عکسری نویسنده این کتاب و شرکت دانش بنیان گسترش فناوری خوارزمی  حامی  تالیف و نشر کتاب مذکور بوده‌اند.

بخش پایانی همایش، پس از پذیرایی از شرکت کنندگان، با اجرای یک پنل با شرکت محجوب، معاون شرکت مهندسی فولادتکنیک، محمدحسن پارسا، معاون فروش و بازرگانی فولاد خراسان و اسداله فرشاد، مدیرعامل شرکت فولاد غدیر ایرانیان برگزار شد که در آن شرکت کنندگان به پرسش و پاسخ از پنلیست‌ها پرداختند.

ششمین همایش استیل پرایس با ثبت یک عکس یادگاری شرکت کنندگان و تقدیر از میهمانان پایان یافت.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.