نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

رشد ۸ درصدی صادرات فولاد شرکت های بزرگ کشور تا پایان مهرماه

0 256

 

بررسی عملکرد واحدهای بزرگ فولادی کشور از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه حاکی از صادرات چهار میلیون و ۴۹ هزار و ۸۷۴ تن فولاد و رشد هشت درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

به گزارش خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن ۲۴، در این مدت صادرات فولاد شرکت های ذوب آهن با ۶۸۱ هزار و ۸۶۸ تن، فولاد مبارکه با ۸۸۵ هزار و ۳۹۷ تن و فولاد خوزستان با یک میلیون و ۸۳ هزار و ۶۷۴ تن به ترتیب رشد ۱۲ درصدی، افزایش ۲۳ درصدی و افت ۱۹ درصدی داشته است.

در مدت یاد شده، فولاد هرمزگان ۴۵۳ هزار و ۴۹ تن اسلب صادر کرد که در همسنجی با پارسال یک درصد افت داشت.

فولاد آلیاژی ایران نیز با افت یک درصدی در همسنجی با پارسال، ۳۶ هزار و ۴۸۸ تن میلگرد صادر کرد.

در هفت ماهه امسال، صادرات بلوم در فولاد خراسان با ۱۶۷ هزار و ۲۷۵ تن، ۸۵ درصد رشد داشت، اما صادرات میلگرد آن با ۶ هزار و ۹۲۵ تن ۸۷ درصد افت داشت.

در این مدت فولاد کاوه جنوب ۴۶۵ هزار و ۶۰۰ تن بیلت و ۶۲ هزار و ۵۶۰ تن آهن اسفنجی صادر کرد که در مقایسه با هفت ماهه پارسال به ترتیب ۲۹ درصد و ۵۵ درصد رشد داشته است.

صبا فولاد نیز توانوست با صادرات ۵۰ هزار و ۸۴۲ تنی، رشد ۷۱ درصدی به ثبت برساند.

فولاد بناب در این میان با صادرات ۲۶ هزار و ۲۴۰ تنی میلگرد و ۴۴۹ تنی سایر محصولات فولادی، به ترتیب رشدهای چشمگیر هزار و ۵۳۳ درصدی و ۳۷۳ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال ثبت کرد.

سنگ آهن چادرملو نیز در این مدت ۱۲۹ هزار و ۵۰۷ تن بیلت صادر کرد.

در این مدت، فولاد اکسین و فولاد آذربایجان صادراتی ثبت نکردند.

بررسی آمارهای منتشره حاکی از صادرات ۵۶۱ هزار و هفت تن فولاد و سایر محصولات از سوی شرکت های یاد شده در مهرماه امسال است که در مقایسه با مهرماه پارسال ۵۴ درصد رشد داشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.