نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

کافه معدن؛ عرصه ورود استارت آپ به قلمرو معادن

1 1,115

«حسن کلانکی» در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن در گفت و گو با معدن ٢۴، اظهارداشت: ٣٣ سال است که در بخش معدن و در حوزه های مختلف اکتشاف، استخراج و فرآوری فعالیت می کنم و در این بخشها تاثیرگذار بودم.
وی افزود: ایران جزو ۵ کشور برتر دنیا از حیث وفور منابع طبیعی است و علاوه بر آن از نظر منابع انسانی نیز وضع مطلوبی داریم اما با این وجود سهم معادن در تولید ناخالص داخلی کم است و از این لحاظ از سال گذشته رویکرد جدیدی در بحث معدن حس شد.
مدیرعامل کافه معدن گفت: جامعه معدنی می تواند در اقتصاد تاثیرگذار باشد و با تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی که از ١٠ سال قبل در کشور مطرح شد، معدن با تاثیر بر اقتصاد از بسیاری از کنشها جلوگیری کرد.
وی اضافه کرد: از ٢ ، ٣ سال قبل با پررنگ شدن فناوری در صنعت، معدن نیز به این صحنه ورود کرد. شرکت های دانش بنیان در گذشته پایه ریزی شده بود و در کنار آن شرکتهای نوپا یا استارت اپی هم می توانستند نقش خود را ایفا کنند.

کلانکی گفت: برای اینکه فضای اشتراکی فراهم کنیم و به اهداف برسیم به این نتیجه رسیدیم که پلتفرمی طراحی شد که به صورت مشخص اسم معدن را داشته باشد بنابراین کافه معدن را تأسیس را در زمان معین و با تیم مناسب برای رسیدن به
چشم انداز و اهداف تعیین شده تاسیس کردیم.
وی افزود: ماموریت ما این بود که مراکز آکادمیک را در بخشهای خصوصی و دولتی در تعامل مشترک قرار دهیم و این اتفاق افتاد و براین اساس با مدیران دانشگاه امیرکبیر، شرکت تعاونی و معدنی و بخش خصوصی تفاهم نامه ای امضا کردیم تا با هم گفتگو کنند و به رشد و پایداری کمک کنند و باهم به نتایج خوبی برسیم.
موسس و بنیانگذار کافه معدن اضافه کرد : برای فعالیت در این عرصه نیازمند بخش قوی دولتی و خصوصی و دانشگاهی در کنار خود بودیم که برای رسیدن به این منظور و فضای اشتراکی کافه معدن را راه اندازی کردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.